ASUS Prime B450M-K II BIOS güncellemesi

audiseverim

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 R5 3500
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım biraz yavaşlamıştı ben de format attım. Ekran kartını falan güncelledim sıra geldi anakartına. BIOS güncellemeden önce sürüme baktım.
American Megatrends ınc. 2409 2.12.2020 yazıyordu. ASUS'un kendi sitesinden anakartımın en son sürümü ise 3802 olarak gözüküyor. Güncellemek istiyorum fakat çok da korkuyorum yanlışlıkla bozarım diye.

1658678487298.png

Ekran kartı modelim ASUS Prime b-450M-K II.
BIOS sorunsuz şekilde nasıl güncellerim? Güncellememe gerek var mı?

1658678475914.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,, bilgisayarım biraz yavaşlamıştı ben de format attım. Ekran kartını falan güncelledim sıra geldi anakartına. BIOS güncellemeden önce sürüme baktım.
American Megatrends ınc. 2409 2.12.2020 yazıyordu. ASUS'un kendi sitesinden anakartımın en son sürümü ise 3802 olarak gözüküyor. Güncellemek istiyorum fakat çok da korkuyorum yanlışlıkla bozarım diye.

Eki Görüntüle 1462502

Ekran kartı modelim ASUS Prime b-450M-K II.
BIOS sorunsuz şekilde nasıl güncellerim? Güncellememe gerek var mı?

Eki Görüntüle 1462500

Dosyayı indirin içinde uzantı değiştirici dosya var ise bunu çalıştırın ve BIOS içinden güncelleyin.
Korkmayın anakartınızda flashback özelliği var bozsanız bile kendiniz tekrar BIOS'u yükleyebilirsiniz.
Güncelleme iyidir özellikle W11 için zorunlu.

Dosyayı indirin içinde uzantı değiştirici dosya var ise bunu çalıştırın ve BIOS içinden güncelleyin.
Korkmayın anakartınızda flashback özelliği var bozsanız bile kendiniz tekrar BIOS'u yükleyebilirsiniz.
Güncelleme iyidir özellikle W11 için zorunlu.

1658679427288.png

Kastettiğiniz "bıosrenamer" dosyası mı? Buna mı çift tıklayacağım? Eğer tıklayacaksam şimdi mi tıklayayım yoksa flashbelleğe atayım öyle mi tıklayayım?

Eki Görüntüle 1462524

Kastettiğiniz "bıosrenamer" dosyası mı? Buna mı çift tıklayacağım? Eğer tıklayacaksam şimdi mi tıklayayım yoksa flashbelleğe atayım öyle mi tıklayayım?

Şöyle yapın BIOS dosyasının bir tane yedeğini alın başka bir klasöre sonra sonra renamer dosyasına tıklayın.
Yedek aldığınız dosyayı da adı değişen dosyayı da flash a atın ve BIOS içinden hangi dosyayı algılarsa o dosyadan kurun.

Bios da zaten EZ Flash var oraya tıklayacaksınız ve bu attığınız dosyayı seçiceksin prime yazan dosya ondan sonra kurulucak kendisi

Cap dosyasını seçiceksin

Yeni konular

Geri
Yukarı