ASUS B450M-K Prime BIOS M.2 SSD'yi görmüyor

Epicfeno

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, saat öğlen 13:00'dan beri uğraşıyorum ve bu son çarem. SSD'yi yuvasına takıp PC'yi açtığımda hiçbir şekilde ne BIOS'da ne de Windows'da gözükmüyor. BIOS güncellemesi denedim olmadı, kaç kere çıkar tak yaptığımı hatırlamıyorum bile yerine oturduğundan, pinlerin gözükmediğinden ve vidayı tam sıktığımdan da eminim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum, bu gece de çözemezsem iade etmeyi düşünüyorum.

ASUS B450M-K Prime Anakart
Kingston A2000 NVMe M.2 500 GB SSD
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Sata disk takılımı hiç?
Takılı ise Sata_0 ile Sata_1 Portlarına takmayın. Genelde M2 disk takıldığında devre dışı kalıyorlar.

zaten çok zor bir yerleştirmesi yok. Yerleştirmeden eminseniz ve diğer diskleri çıkarıp sadece ssd ile bios üstünden baktığınızda m2 ssd niz hala görünmüyorsa 2 ihtimal:
ya m2ssdniz arzalı
ya anakartınızın m2 yuvası arzalı

Anakart değişimi yapmanız lazım bu durumda. Ancak bunu yapmadan önce elinizde m2 ssdyi mutlaka farklı bir cihazda arkadaş vb deneyin. Ya da öyle imkanınız yoksa iyi bir internet cafeciye gidip test etmesi için para verin seve seve bir pcye takıp dener. Ya da bir bilgisayarcıya gidip yine test isteyin. Sorun m2de değilse anakarttadır.

Hocam nasıl takarsam takayım yandan bu şekilde gözüküyor. Pinlerin bir kısmı gözüküyor gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210624-110405.png
    Screenshot_20210624-110405.png
    743,7 KB · Görüntüleme: 132
Hocam nasıl takarsam takayım yandan bu şekilde gözüküyor. Pinlerin bir kısmı gözüküyor gibi.

Görüntüde sorun yok dediğim gibi denemeleri söyledim şekilde yapın. Arza hangi parçadaysa garantiye gönderirsiniz ücret iadesi veya değişimi sağlanır zaten garantisi varsa. Yoksa da hangi parça arzalı bildiğiniz için ona göre yol çizersiniz.

Hocam görünmemesi normal. Bende de aynı anakart var görmüyor ama windows kurulum ekranında görürsünüz rahat olun. Yada windows kurulu ise disk yöneticisi açın biçimlendirin.

Hocam görünmemesi normal. Bende de aynı anakart var görmüyor ama windows kurulum ekranında görürsünüz rahat olun. Yada windows kurulu ise disk yöneticisi açın biçimlendirin.
Hocam maalesef Windows kurulum ekranında da gözükmüyor, aygıt yöneticisinde de gözükmüyor, BIOS'ta da gözükmüyor. SSD'yi iade etmeyi deniyorum, satıcıya geri yolladım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,2 MB · Görüntüleme: 118

Geri
Yukarı