Asus B450M-K ve G.Skill 3000MHz RAM Uyumu

Murat006

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

R5 2600 işlemcili yeni bir sistem topladım. Henüz ürünler elime gelmedi ancak kafama RAM ve anakart uyumu takıldı.

İki ürününde linkini aşağıya ekliyorum. Anakartın QVL listesinde RAM'i bulamadım. Ancak yakın olan 2X8 GB ürün var listede.

Daha önce kullanan veya bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Asus Prime B450M-K Anakart Fiyatı - Vatan Bilgisayar
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar

İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Sorum devam ediyor bugün akşam sistemi toplayacağım eğer sorun olacaksa iade edeceğim açmadan yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba tekrar. Dün kurulumu yaptım bios üzerinden profil seçimi yapıp 3000 mhz olarak çalıştırabildim. Yorum yaptığınız için teşekkürler.

Hızı 2933 MHz değerine düşürün. 3000'de mavi ekran alabilirsiniz.
Kendim manuel bir işlem yapmadım açıkcası sadece profil seçimi yaptım ve direk 3000 MHz olarak göründü, düşürmem gerekirse manuel müdahale etmem gerekecek. Dün 1 saatten uzun süre denememde bir hata ile karşılaşmadım. Yine de yapmam gerekiyor mu?

Kendim manuel bir işlem yapmadım açıkcası sadece profil seçimi yaptım ve direk 3000 MHz olarak göründü, düşürmem gerekirse manuel müdahale etmem gerekecek. Dün 1 saatten uzun süre denememde bir hata ile karşılaşmadım. Yine de yapmam gerekiyor mu?
Hata ile karşılaşana kadar kullanın böyle. Bazı BIOS'lar bunun üstesinden gelebiliyor. Ancak mavi ekran alırsanız nereden başlayacağınız aklınızda olsun :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı