Asus B550 F Gaming anakart USB kısa devre hatası

EmreDoğann

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Yeni ASUS B550 F anakart aldım fakat eski kartta da olduğu gibi USB device 15 second shut down hatası alıyorum. RAM'leri çıkarınca görüntü gelmiyor ama fanlar dönüyor ve PC kendini kapatmıyor. RAM'lardan dolayı bu hatayı verir mi? Ve güç kaynağını kısa devre yaparak uzun süre çalıştırıyorum kapanmıyor. Sorun ne olabilir, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ASUS B550 F anakart aldım fakat eski kartta da olduğu gibi USB device 15 second shut down hatası alıyorum. RAM'leri çıkarınca görüntü gelmiyor ama fanlar dönüyor ve PC kendini kapatmıyor. RAM'lardan dolayı bu hatayı verir mi? Ve güç kaynağını kısa devre yaparak uzun süre çalıştırıyorum kapanmıyor. Sorun ne olabilir, yardımlarınızı bekliyorum.

Bu olayın RAM ile uzaktan yakından alakası yoktur. RAM'leri boşuna çıkartıyorsunuz. Görüntü gelmediği için fanlar dönüyor zaten. USB portlarının birinde kısa devre olabilir. Ya ön panellerde ya arkalarda. Ön panellerin USB bağlantı kablolarını çıkarıp çalıştırmayı deneyin.

Hocam direk yeni anakart aldım. Bu sorunun devam etmesi normal mi ? Bence başka bir aksamdan yapıyor bu hatayı

@Recep Baltaş hocam diğer arkadaşlar usb kablolarını ve ya tırnaklarını düzelterek çözüme kavuşmuşlar. Ben yeni anakart aldım ama hata aynı lütfen yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı