Çözüldü ASUS B550-XE anakartta optik ses çıkışı var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

portfire

Hectopat
Merhaba.
5900X, kullanacağım anakart ASUS X570 darkhero fakat stokta yok hiçbir firmada. Ben de ASUS B550-XE almayı düşündüm fakat resimlere baktığımda optik ses çıkışı göremedim. Bu anakartta bu çıkış var mı? Kullanan arkadaşlar ya da yakından görme şansı olanlar bilgilendirebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba.
5900X, kullanacağım anakart ASUS X570 darkhero fakat stokta yok hiçbir firmada. Ben de ASUS B550-XE almayı düşündüm fakat resimlere baktığımda optik ses çıkışı göremedim. Bu anakartta bu çıkış var mı? Kullanan arkadaşlar ya da yakından görme şansı olanlar bilgilendirebilir mi?
Optik olarak göremedim. Ses portunun orada Type-C gözüküyor.
Screenshot_20210723-231239.png
Merhaba.
Optik olarak göremedim. Ses portunun orada Type-C gözüküyor.
Screenshot_20210723-231239.png

Son düzenleme:
Çözüm
@Yener K. evet ben de göremedim acaba anakart içerisinde çevirici vs birşey çıkıyor mu diye merak ettim. Almayı düşünüyordum ama açıkçası Asus böyle güzel bir anakarta bunu neden eklemez anlam veremiyorum Logitech Z906 sistem var optik kablo ile kullanıyorum bu yüzden almak istemedim bu kartı.

@Yener K. evet ben de göremedim acaba anakart içerisinde çevirici vs birşey çıkıyor mu diye merak ettim. Almayı düşünüyordum ama açıkçası Asus böyle güzel bir anakarta bunu neden eklemez anlam veremiyorum Logitech Z906 sistem var optik kablo ile kullanıyorum bu yüzden almak istemedim bu kartı.
Anladım hocam. Son zamanlarda artan talepler nedeniyle olabiliyor. Optik çıkışlı ses sistemleri daha çok TV'lerde kullanılıyor. Dönüştürücü yok. Sonradan alınanlar ise fazla iyi olmuyor. İyi olan ses kartları ise pahalı. Başka bir model bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı