ASUS B550A anakartta XMP açtıktan sonra ekrana görüntü gelmiyor

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Yeni topladigim sistemde XMP'yi actigim an ayarlari kaydedip BIOS icerisinden cikis yaptığım zaman ekranima goruntu gelmiyor. Sistem ozelliklerim, Ryzen 5 5600X, GeIL EVO X II 16 GB 3600MHz RAM, Sapphire Nitro RX-580, ASUS ROG STRIX B550-A.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekanslarını manuel olarak 3600MHz'e ayarlamayı deneyin yine siyah ekran gelirse 3466 MHz'de açmayı deneyin.

Acaba XMP'den önce görüntü alıyor muydunuz? Malumunuz BİOS güncellemesi yapmadıysanız 5600X ile görüntü almanız mümkün değil çoğu anakartta.

Acaba XMP'den önce görüntü alıyor muydunuz? Malumunuz BİOS güncellemesi yapmadıysanız 5600X ile görüntü almanız mümkün değil çoğu anakartta.
Evet XMP açmadan sorunsuz bir şekilde bilgisayarımı açabiliyorum ve görüntü alabiliyorum.
Ramlerinizin XMP profili anakartınızla uyumsuz olabilir.
Bunun dışında yeni bir BIOS sürümü varsa yükleyip deneyebilirsiniz.
BIOS güncellemesi yapmayı bilmiyorsanız, öğrendikten sonra uygulamanız daha iyi olur.
Aldığım Ram’leri özellikle Ryzen ile uyumlular diye seçmiştim. Asus’un sitesinden baktığım zaman herhangi bir BIOS güncellemesi göremedim.

Evet XMP açmadan sorunsuz bir şekilde bilgisayarımı açabiliyorum ve görüntü alabiliyorum.

Aldığım Ram’leri özellikle Ryzen ile uyumlular diye seçmiştim. Asus’un sitesinden baktığım zaman herhangi bir BIOS güncellemesi göremedim.

Bellek frekanslarınızı biraz daha düşürmeyi deneyebilirsiniz.
Zira, 3600MHz çok yüksek bir bellek hızı.

RAM’lerde AMD Intel olayı DDR2’de kaldı diye biliyorum. En azından şu an seçmiyorlar. BIOS güncellemesi yapmanızı şiddetle öneririm.

RAM’lerde AMD Intel olayı DDR2’de kaldı diye biliyorum. En azından şu an seçmiyorlar. BIOS güncellemesi yapmanızı şiddetle öneririm.
Geil, AMD ile özel bir işbirliğine gidip bu modelde orijinale göre farklı bir ürün yaptığını söylüyor. Sticker'dan fazlasıdır herhalde diye düsünüyorum. Ürün linki de bu: EVO X II AMD Edition

Yeni konular

Geri
Yukarı