ASUS B550A anakartta XMP açtıktan sonra ekrana görüntü gelmiyor

RAM’lerde AMD Intel olayı DDR2’de kaldı diye biliyorum. En azından şu an seçmiyorlar. BIOS güncellemesi yapmanızı şiddetle öneririm.
Mesajımdaki bunu belirttiğim yer galiba gözünüzden kaçmış, Asus’un sitesinden kontrol ettiğim zaman bir BIOS güncellemesi görmüyorum.
Mesajımdaki bunu belirttiğim yer galiba gözünüzden kaçmış, Asus’un sitesinden kontrol ettiğim zaman bir BIOS güncellemesi görmüyorum.
D.O.C.P acip Ram'leri 3400MHz'e cekince sorunsuz bir sekilde bilgisayar acildi. Dun gece 3600MHz ile denedigim zaman hicbir sekilde goruntu gelmedigi gibi ayni zaman icerisinde anakart uzerinden tornavida yardimi ile BIOS sifirlayip bilgsayarimi acmam gerekiyordu.

Son düzenleme:
Ramlerinizin XMP profili anakartınızla uyumsuz olabilir.
Bunun dışında yeni bir BIOS sürümü varsa yükleyip deneyebilirsiniz.
BIOS güncellemesi yapmayı bilmiyorsanız, öğrendikten sonra uygulamanız daha iyi olur.

Güzel kardeşim ekrana görüntü gelmiyorsa adam nasıl yapsın güncellemeyi

Şimdi bende de aynı sorun var görüntü hiç sıfır gelmiyor hiçbir şekilde ne öneriyorsun o zaman nasıl ekrana görüntü getireceğim veya BIOS ayarlarına gireceğim.

Tamam da senin durumunla konudaki durum ayni degil. XMP acinca goruntu gidiyoe dedigine gore acmadan once goruntu gelmis ve biosa girebilmis.

Sen de hic goruntu gelmiyorsa baska sorun vardir.

Tamam da senin durumunla konudaki durum ayni degil. XMP acinca goruntu gidiyoe dedigine gore acmadan once goruntu gelmis ve BIOS'a girebilmis.

Sen de hiç goruntu gelmiyorsa baska sorun vardir.

Hayır güzelim benim XMP ayarı açmadan önce görüntü vardı açtıktan sonra kaydet deyip çıktım yeniden başlattığı zaman görüntü gelmemezlik yaptı aynı sorun yani.

RAM'leri 2-4'e tak düzelir aynı anakartta 3200MHz RAM'leri 1-3'te sorunsuz DOCP acarak kullanabiliyorken 3600 taktigimda XMP actigimda goruntu gelmiyordu 2-4'e taktım duzeldi, 3600MHz'i 2-4 veriyor sanirim.

Edit: Lan bu konu niye 2021

RAM'leri 2-4'e tak düzelir aynı anakartta 3200MHz RAM'leri 1-3'te sorunsuz DOCP acarak kullanabiliyorken 3600 taktigimda XMP actigimda goruntu gelmiyordu 2-4'e taktım duzeldi, 3600MHz'i 2-4 veriyor sanirim.

Edit: Lan bu konu niye 2021.

Jdkflşkgjdlfkg vallahi kanka benim başıma yeni geldi o yüzden cevap yazdım ya.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı