ASUS B550M-K BIOS güncelleme

JJ_Ayhan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Bugün APU sistem topladım, anakartım ASUS B550mk modeli, işlemcim AMD Ryzen 5600G seri işlemci, RAM'lar Corsair 3200MHz 8 GB+8 GB.
Sistemi güzelce topladım ve ilk açılış için gücü verdim ama görüntü gelmedi, bir süre bekledim görüntü yok, RAM'lari kontrol ettim sorun aynı internetteki araştırmalarım sonucu anakartın BIOS sürümü işlemciyi desteklemiyor olduğunu tespit ettim, hiçbir şekilde görüntü alamıyorum, sadece fanlarım dönüyor anakartın BIOS'unu nasıl güncellerim yardımlarınızı bekliyorum.😔

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girebilir musun, yani ekran burada var mı? Hatırladığım kadarıyla B550'ler direkt olarak Ryzen 5000 desteğiyle geliyordu ama APU'lar için durum farklı olabilir. Görüntü alabiliyorsan buradan indirip güncellersin, görüntü yoksa geçici bir kart bulup takarak yapmanı öneririm. RAM'leri de bir kontrol et öncesinde, bundan dolayı da bir sorun olabilir, yerlerini değiştirerek tak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
BIOS'a girebilir musun, yani ekran burada var mı? Hatırladığım kadarıyla B550'ler direkt olarak Ryzen 5000 desteğiyle geliyordu ama APU'lar için durum farklı olabilir. Görüntü alabiliyorsan buradan indirip güncellersin, görüntü yoksa geçici bir kart bulup takarak yapmanı öneririm. RAM'leri de bir kontrol et öncesinde, bundan dolayı da bir sorun olabilir, yerlerini değiştirerek tak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir şekilde görüntü alamıyorum, harici bir ekran kartıda taktım görüntü yok, RAM'ler de sağlam. Ama görüntü alamıyorum.

Aldığınız yer ile görüştünüz mü? Size destek vermeleri gerekiyor. Ne diyorlar bu konuda?

Teknik desteği servis sağlayıcının verebilecebileceğini söylediler.
Asus ile iletişime geçtim talep formu oluşturup garantiye bios güncellemesi için göndereceğim işlemin 7-10 gün arası süreceği söylendi.😑😑😑

Geri
Yukarı