ASUS B550M-K vs B550 Tomahawk

omuraycil

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an elimde ASUS B550M-K anakart ve 5600X işlemci var ben anakarti OC için B550 Tomahawk ile degistirmek istiyorum. Sifir 1600 TL'ye aldim ama soketler ve RAM'ler 2022'de degisecegi için acele etmeyip elimdeki B550M-K ile devam edip Tomahawk'ı da iade ederek ileride guncel soketlere mi geceyim yoksa Tomahawk'i kullanayim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistemlerde DDR5 RAM'ler pek de ucuz olmayacaktır. Intel'in anakartları sanırım hem DDR4 hem de DDR5 desteği ile gelecekmiş. Ama Tomahawk kullansanız çok da bir şey kaybetmezsiniz. 5000 serisi AMD işlemcileri de takıp kullanabilirsiniz sonuçta. Onların performansı da kötü sayılmaz. Ben biraz beklemeyi tercih ederdim açıkçası. Şu an çok belirsiz işlemci dönemlerinden biri, AMD'nin bombaları da gelecek malum.

Yeni sistemlerde DDR5 RAM'ler pek de ucuz olmayacaktır. Intel'in anakartları sanırım hem DDR4 hem de DDR5 desteği ile gelecekmiş. Ama Tomahawk kullansanız çok da bir şey kaybetmezsiniz. 5000 serisi AMD işlemcileri de takıp kullanabilirsiniz sonuçta. Onların performansı da kötü sayılmaz. Ben biraz beklemeyi tercih ederdim açıkçası. Şu an çok belirsiz işlemci dönemlerinden biri, AMD'nin bombaları da gelecek malum.
O zaman aldigim tomahawki iade edip yeni soket ve ramler cikip oturana kadar beklemek daha mantikli

Yeni konular

Geri
Yukarı