ASUS bilgisayar toplama önerisi

CsinouX

Picopat
Daha fazla  

Böyle bir sistem toplamayı düşünüyordum tam siparişi verecektim ki ASUS'un kampanyasını gördüm.

Seçili ürünlerde (neredeyse her ASUS üründe) yaklaşık %10 para iadesi var. Sistemi tamamen ASUS marka toplayıp kalan parayla da başka ekipmanlar almak istiyorum. Bu parçaların dengi olan ASUS marka parçalar önerebilir misiniz?

Anlıyorum ama sorum neden 2 tane 2 TB aynı model seçmediğiniz yönündeydi. Ayrıca kesinlikle ayrıntısını bilmediğim, hangisinin daha iyi olduğunu bilmediğim, ama belki gözünüzden kaçırmış olabilirsiniz ve fiyatları da yakın diye şu RAM'leri de değerlendirmenizi isterim;
G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL32
Corsair Vengeance RGB 32 GB (2x16) 6000MHz DDR5 CL30
Pekala MSI sitesinden RAM'lerin uyumluluk testine bakınca benim paylaştıklarım hakkında bir veri çıkmıyorken sizin seçtiğiniz "KF560C36bbeak2-32" kodlu RAM çıkıyor. Sanırım bu sebepten tercih ettiniz.

teşekkürler
Anlıyorum ama sorum neden 2 tane 2 TB aynı model seçmediğiniz yönündeydi. Ayrıca kesinlikle ayrıntısını bilmediğim, hangisinin daha iyi olduğunu bilmediğim, ama belki gözünüzden kaçırmış olabilirsiniz ve fiyatları da yakın diye şu RAM'leri de değerlendirmenizi isterim;
G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL32
Corsair Vengeance RGB 32 GB (2x16) 6000MHz DDR5 CL30
corsair olan güzelmiş onu alacağım. benim alacağım cl36 idi. bu cl30 ve arada nerdeyse fiyat farkı yok.

corsair olan güzelmiş onu alacağım. benim alacağım cl36 idi. bu cl30 ve arada nerdeyse fiyat farkı yok.
Yukarıda da paylaştığım MSI resmi sitesinde corsair ramlerin kodunu aratınca bir sonuç bulamadım. İsterseniz spesifik olarak o anakart ve o ramlerin msı sitesinde çıkmamasını da belirterek uyumluluğu sorduğunuz yeni bir konu açabilirsiniz.

sorunuza gelince, aralarında pek fark yok o yüzden öyle yaptım ama sizin için ikisini de aynı yapayım.
Yukarıda da paylaştığım MSI resmi sitesinde corsair ramlerin kodunu aratınca bir sonuç bulamadım. İsterseniz spesifik olarak o anakart ve o ramlerin msı sitesinde çıkmamasını da belirterek uyumluluğu sorduğunuz yeni bir konu açabilirsiniz.
hocam msi marka olmadığı için çıkmamıştır. ikisi de ddr5 yani uyumlu olacaktır.

neden sildiniz mesajı?

@Aslan Mert

Son düzenleme:
Ekran kartı konusunda 4090 tier list videosunu referans gösterecek olursak SS tier bir kart olarak değerlendirilen ve 4300 lira geri ödeme imkanı ile ASUS ROG STRIX 4090 modelini 60-62 bin küsur liralara alabilirsiniz. Aynı videodaki sıralamaya göre almayı düşündüğünüz MSI modeli b tier değerlendirilmiş.

Her ne kadar Lian Li lancool 3 çok güzel bir kasa olsa da uygun fiyatından dolayı şu modeli de incelemenizi isterim.
DarkFlash DK431 - top mounted 360mm aio ve bu kasa - kasanın kötü yanlarından da bahsettiği bir inceleme videosu Arctic lf II 360 modeli üst tarafa monte edilebilir mi bilmiyorum maalesef.
Ancak buradaki konuşmaya göre birisi bu kasaya Arctic 360 modelini kendi değimi ile "çok rahat" bir şekilde sığdırmış. Arctic II değil Arctic modelini. Ama tahminen Arctic II 360 da sığar. Yani bu kasa da düşünülebilir.
Öte yandan zaten seçtiğiniz kasa olan Lian Li lancool 3 modele üst taraf Arctic 420 bile monte edilebiliyor. İlgili video. Ama ASUS ROG STRIX ekran kartı için bütçe oluşturulması gerekiyorsa belki bunu kasadan kısarak yapabilirisniz.

Son düzenleme:
neyse ben cevap vereyim. gaming x trio da gayet güzel bir model ve 52000 liraya alacağım ben. fazladan 10000 lira vermeye gerek yok. kasanın da gayet güzel ve yeterli olduğunu düşünüyorum. bu soğutma modelinin 420'sini bulamadım. siz bulduysanız atabilirsiniz.

Geri
Yukarı