Asus Cerberus 2 vs Cooler Master Mh320

Metallurgy

Hectopat
250-350 TL aralığında oyuncu kulaklığı arıyorum. (BF ve CS go için. Müzik ve film performansı 2.öncelik). Yaklaşık olarak 2 haftadır forumda açılan konulara baktım. Şuan için Cerberus 2'de karar kılmış gibiyim. Kafamda bir şeyler oluştu ancak satın almadan önce sizlere danışmak istedim.

Asus Cerberus 2 > 325 TL'ye alınabiliyor. 53 mm sürücüye sahip. Mikrofonu çıkartılabiliyor, iki mikrofona sahip. Olumsuz bir yorum görmedim. Malzeme kalitesi gayet iyi diyorlar.

Cm Mh320 > 235 TL'ye alınabiliyor. 40 mm sürücüye sahip. F/P olarak forumda çokça önerilmiş. Ancak mikrofon kalitesi kötü deniliyor.

Artcis 3 > 350 TL'ye birinden kapalı kutu alabiliyorum. Yine forumda çokça önerilmiş. Ancak sanal 7.1 oyunlarda kafa karıştırıyor deniliyor. Alan kişiler oyunlarda hep stereo olarak kullanıyormuş. Ayrıca driver problemi, ss yazılımı-realtek yazılım çakışması vs. bir ton konu açılmış. Bu yüzden bu kulaklıktan soğudum ve eledim direkt.

Corsair HS50 > 335 TL'ye alınabiliyor. Performansı gayet iyi görünüyor ancak malzeme kalitesi çok kötüymüş. Bağlantı noktaları plastik olduğu için hemen kırılabiliyor diyorlar. Bunu da bu yüzden eledim.

Yukarıdaki açıklamaları biraz da yeni kulaklık arayışında olan arkadaşlar için edindiğim bilgileri paylaşmak adına yazdım.

Özet olarak Cerberus 2'yi tavsiye eder misiniz?

Düzeltme. 03.11
Asus Cerberus v2'yi satın aldım. Gayet güzel kulaklık. 300 TL civarı bütçesi olanlar tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Corsair HS50 kullanıyorum, malzeme kalitesi gayet güzel. Hatta iskeleti metal olduğu için diğer kulaklıklara nazaran birazcık daha ağır.

Cerberus 1 kullanıyorum kaç kere yere düştü hala taş gibi ve mikrofonu takıp çıkartılabiliyor ve 2 kablolu olduğu için hem xbox hem ps4 hem de telefona bağlanılabiliyor. Alıcaksan cerberus 2 al derim.

Corsair HS50 kullanıyorum, malzeme kalitesi gayet güzel. Hatta iskeleti metal olduğu için diğer kulaklıklara nazaran birazcık daha ağır.

Amazon yorumlarında hep bağlantı noktalarından çabuk kırıldığına dair yorumlar gördüğüm için Asus Cerberus 2'ye yöneldim.
Cerberus 1 kullanıyorum kaç kere yere düştü hala taş gibi ve mikrofonu takıp çıkartılabiliyor ve 2 kablolu olduğu için hem xbox hem ps4 hem de telefona bağlanılabiliyor. Alıcaksan cerberus 2 al derim.

Cerberus 2'yi aldım. Dediğiniz gibi en büyük artısı 2 mikrofona sahip olması ve mikrofonun çıkartılabilmesi. Uzatma kablosu da çok kullanışlı. Pc'ye uzatma kablosunu takıp kulaklığı istediğiniz zaman telefon, xbox, ps4, pc farklı platformlarda portatif olarak kullanabiliyorsunuz. Mikrofon, ses ve malzeme kalitesi gayet iyi. Tek olumsuz yön olarak dışarıya fazla ses veriyor. Bu benim için sorun değil. Ancak dışarı yalıtımına çok önem verenler için iyi tercih olmayabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı