Asus Cerberus MK2 California Proposition 65 "Kullannımdan Sonra Elinizi Yıkayın" Uyarısı

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar, klavyem bugün teslim edildi. Kullanım klavuzunu okuduğumda, aşağıda böyle bir uyarı gördüm. Kullanımdan sonra da elinizi yıkayın diyor.

Sizce endişe edilmesi gereken birşey mi? Yoksa ben mi çok taktım kafaya? :D

derhal iade etmeni öneririm aziz dostum. başlıkta yazmış olduğun klavyede kansere sebebiyet veren kimyasallar kullanılıyor. onun yerine alternatif klavye modellerine bakılabilir.

derhal iade etmeni öneririm aziz dostum. başlıkta yazmış olduğun klavyede kansere sebebiyet veren kimyasallar kullanılıyor. onun yerine alternatif klavye modellerine bakılabilir.

Gameekstra'yı arayıp söylediğimde, açıldığı için iade edemeyeceğimi söylediler. Etik olmuyormuş, tekrar satılması açısından. Kullanıma devam etmeli miyim? Şuan farklı bir klavyeye geçtim. Zaten klavyeyi bile kullanmadım ki? Tuşları test ettim o kadar..
Yok mudur bilgisi olan?

Son düzenleme:
Reddit üzerinde de tartışılmış ve ABS plastik ürünlerde bu tarz uyarıların olabildiği belirtilmiş. Ancak yine de tuhaf, birçok klavye kullandım şu zamana kadar hiçbirinde görmedim.

Bahsi geçen proposition 65 California eyaletinin, üreticileri ürünlerinde kullanılan belirli kimyasallara karşı o eyalette yaşayan kullanıcıları uyarmaya zorunlu tuttuğu bir uygulama. Gündelik hayatınızda bir sürü aynı malzemeden üretilen eşya ile hatta daha kötüleriyle temas ediyorsunuz büyük ihtimalle. Aratırsanız hangi malzemeler için zorunlu tutulduğunu ve bu malzemelerin nerelerde kullanıldığını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı