Çözüldü ASUS Cerbesus 1050 Ti 82 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mchwair

Decapat
Daha fazla  
1638733241142.png

Termal bakımı yapalı 1 ay oluyor. Bu değerler normal mi?

ASUS cerbesus GTX 1050 Ti 4 GB O.C Edition.
AMD Ryzen 7 1700X.
8x8 16 GB Corsair 3200 MHz RAM.
ASUS ROG STRIX B350 -f Gaming anakart.

Çözüm
Biliyorum hocam. MSI karttan Sapphire geçince afalladım biraz. İlk defa bu marka kullanıyorum. Hafta içi yeni kasa ile sıcaklık değerine bakacağım keza büyük ihtimalle 6 7 derece daha serin çalışacak kart. Evet fanları çok beğendim büyükler ve kart hafif gözüm RGB aramadı değil. :)

Bunu da denersin eski sürücüde yapıyordu ama ne olur ne olmaz;

@Mchwair ekran kartı çipinin üzerindeki macunu güzelce temizle, soğutucu tarafını da aynı şekilde unutma kalıntı olmasın. Sonra çipin üzerine şu kadar bir nokta bırak, soğutucu bloğu yerleştir vidala o kendisi yayılır.

marketing_applying.jpg
Tavsiyem acilen böyle oyunlar oynayacaksan soğutucu kullanmanı tavsiye ediyorum.

Eğer bunu yapmamış olsaydı zaten şuan bilgisayarı o sıcaklıkta kapatırdı otomatik olarak. (Yanmaması için)
Soğutucu olarak örnek verebilir misin veya marka önerebilir misin teşekkürler abi

ASUS giriş sınıf soğutmalarında çok başarısız. Bende de Dual RX 580 var, boşta iken 50 derecede, yükte 75 e kadar çıkıyordu, undervolt yapmadan önce. Kartın içine baktığımda termal pad bile koymamışlardı vRAM birimlerine. Benim bir sorum ve bir de çözüm önerim var. Bir ay önce yaptığınız bakımda, kullandığınız termal macun markası nedir ve sürme işlemini nasıl gerçekleştirdiniz. Önerim ise EĞER bilginiz var ise undervolt işlemi denemeniz. Kesinlikle bilginiz yoksa yapmayın, kartı bozabilirsiniz.

Buna cevap veremeyeceğim çünkü ben bugün yeni baktım ısıya ve hiç baktığımıda hatırlamıyorum :(

Büyük ihtimalle macun değişiminde hata yapmış olabilirsin. Zamanında ASUS ROG STRIX RX 570 ekran kartında başıma gelmişti macunu fazla sürmüştüm sıcaklıklar 80 dereceyi görmüştü.

Büyük ihtimalle macun değişiminde hata yapmış olabilirsin. Zamanında ASUS ROG STRIX RX 570 ekran kartında başıma gelmişti macunu fazla sürmüştüm sıcaklıklar 80 dereceyi görmüştü.
yok ben kendim azcık sürüp yedirmiştim çöp ile ama termal kaliteli değildi
Kasanın yan kapağını aç 75 civarına düşecektir.
Ful açık abi sol kapağı zaten yok

Geri
Yukarı