ASUS Crosshair VIII Dark Hero sistem yeni RAM sonrası açılmıyor

zexxus

Hectopat
ASUS Crosshair VIII Dark Hero için RAM aldım sistemim açılmıyor aldığım RAM'ler Corsair 3600MHz CL14. Corsair'in sitesinden kontrol ettiğimde Ryzen uyumlu olarak yaziyor.

Öncesinde XMP profili ayarladıysan veya OC yaptıysan BIOS sıfırlaman gerekir. Eğer biosa ulaşamıyorsan anakart pilini çıkar ve 1 dk sonra geri tak

Bende de Crosshair VII var. Aldığım RAM lere OC deneyince sistem açılmamıştı. Arkasında CMOS yazan yer olmalı anakartın. Yeşil yanıp söner. Ona basın. Sonrasında sistem açılacaktır. Aldığınız RAM lerin ayarlarını yaparken de daha dikkatli olun.
Yine açılmazsa RAM leri sökün. Tek tek doğru slota takarak çalıştırmayı deneyin. (Çift aldığınızı varsayıyorum.)
RAM lerde arıza varsa ortaya çıkar. İkisi tek tek çalışıyorsa beraber deneyin, tabi doğru slotlara takarak.

CMOS sıfırlayınız.
1615527477440.png

Anakart aynanızdaki bu butona sistem kapalı ve hiçbir türlü elektrik gelmiyor iken basınız güç kaynağınızın fişini çekmeyi unutmayın.
Birde doğru slotlara taktınız değil mi ?

Son düzenleme:
Direkt BIOS sıfırla. Bende geçen hafta aldım başka RAM 8x2 çalışmadı iade gönderecektim. Ama son anda BIOS sıfırlıyım dedim ve açıldı.

Sisteminizde başka ram takılı mı?
Sistemim de daha önce 32gb g-skill 3600 cl16 var ve hiçbir problem olmadi
RAM slotlarında sıkıntı olabilir, önce RAM slotlarını kontrol edin.
Ram slotlarinda herhangi bir problem yok mevcut ramlerim calisiyor
Hangi slotlara taktığınızı gösterebilir misiniz fotoğraf ile. Bir de RAM'in ürün kodunu yazarsanız daha iyi olur.
Hocam şimdi pcnin yanında değilim ama CPU dan söyleyecek olursam 2ve 4de takili
Öncesinde XMP profili ayarladıysan veya OC yaptıysan BIOS sıfırlaman gerekir. Eğer biosa ulaşamıyorsan anakart pilini çıkar ve 1 dk sonra geri tak
Oc yapmadım ancak xmp profil açık bu söylediğinizi pazartesi yapacağım
CMOS sıfırlayınız.
Eki Görüntüle 918178
Anakart aynanızdaki bu butona sistem kapalı ve hiçbir türlü elektrik gelmiyor iken basınız güç kaynağınızın fişini çekmeyi unutmayın.
Birde doğru slotlara taktınız değil mi ?
Slotlar da sıkıntı yok ancak xmp profil açıktı önceki ramler takılı iken
Direkt BIOS sıfırla. Bende geçen hafta aldım başka RAM 8x2 çalışmadı iade gönderecektim. Ama son anda BIOS sıfırlıyım dedim ve açıldı.
Deneyeceğim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı