Asus D2/PM/A Ses Kartı Takılı iken Onboard Girişleri Kullanamama

• Konuyu başlatan Revenue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 4B
R

Revenue

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.

Technopat ofisindeki güzel sohbetimizin ve incelemelerimizin ardından Asus'un bize hediye ettiği ürün olan Asus D2/PM/A ses kartının montajını yaptım, en güncel sürücülerini kurdum ve kullanmaya başladım.

Ancak iki problemim var; Technopat ofisindeki bilgisayarda kulaklık jakını onboard ses girişleri ile ses kartı girişleri arasında rahatça değiştirerek takıp, herhangi bir ayar yapmadan direkt olarak kullanabiliyorduk. Fakat sistemimde Denetim Masası - Ses bölümüne girip ayarlardan hangisini kullanacaksam onu seçip, varsayılan olarak ayarlamadan o girişten ses alamıyorum. Onboard'un ses yongasının sürücüsünü kontrol ettim en günceli mevcut. Acaba bu problemi nasıl çözebilirim? Jak girişini bir diğer ses girişine taktığım anda o girişten ses gelmesini nasıl sağlayabilirim?

Bir diğer sorum ise; kasanın ön tarafındaki ses girişlerini anakart yerine ses kartına bağlama gibi bir şansım var mı?

Sistemim:

- Foxconn A74ML-K anakart
- AMD Phenom X4 9100e işlemci
- Sapphire HD7770 ekran kartı

Ben kartın üstünde HD Audio girişi göremedim. USB ses kartında senin yaşadığın sorunu ben de yaşıyordum. Harici kartı devre dışı bıraktığımda onboard sesi kullanabildim. Ama ofiste hiç ayar yapmadan onboard ve harici ses kartının aynı anda çalışması benim de dikkatimi çekti. Çok sorun oluyor mu bu durum?

Onay ön portu ses kartına bağlayamadığım için çok problem oluyor. Her kulaklık takacağım zaman kasanın arkasına eğilip ses sistemini çıkartıp kulaklığı bağlamakla uğraşıyorum.

Ibrahim Yıldırım görselde olduğu gibi aynı şekilde, ancak varsayılan olarak HD Audio'u seçmeden onboarddan ses alamıyorum. HD Audio'u seçtiğimde de ses kartına bağlı olan sistemden ses alamıyorum. Yine varsayılanı değiştirmek zorunda kalıyorum.

Benimde usb ses kartım var ama hiçbir zaman ikisini aynı anda kullanamadım. Hazırda bekliyor ama yine kendim varsayılan olarak seçmem gerekiyor. ikisini aynı anda çalıştıracak insan varsa alnından öperim:D

İşte Technopat'ın ofisteki bir bilgisayarda hiç bir ayar yapmadan, direk jakın takılı olduğu girişi değiştirerek yapabiliyorduk. Bir farklılık var ama ne?

İşte biz Technopat ofisindeki test bilgisayarında kulaklığı XONAR'dan söküp onboard ses çıkışına taktığımızda ayar yapmadan otomatik çalışıyordu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı