Asus D2/PM/A Ses Kartı Takılı iken Onboard Girişleri Kullanamama

• Konuyu başlatan Revenue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 4B
Ben daha eve, yani Sakarya'ya gidemedim. Yarın gidip ses kartını takacağım. Bakalım bir ayar bulabilecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
XONAR D2/PM üzerinde değişik bağlantı portları var. Ön ses portları ses kartına bağlanmış olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses kartının üzerindeki portların girişlerinin türü farklı, anakart üzerindeki gibi HD Audio girişinden değil, kutu içeriğinde özel bir kablo var o kablo uyumlu oluyor. O kablonun iki ucu da aynı olduğu için yine ön ses port kablosu ile veya anakart üzerindeki HD Audio girişi ile uyumlu değil. Bu pek sorun yaratmayacak, asıl sorun bahsettiğim gibi varsayılan olarak ayarlamadığım sürece kullanamamam.

ImageUploadedByTapatalk1394035090.057408.jpg

ImageUploadedByTapatalk1394035100.707899.jpg

ImageUploadedByTapatalk1394035109.207967.jpg

- - - Güncellendi - - -

Youtube'dan alıntı yaparak paylaştığın videodaki ürün ile bendeki ürün aynı değil, o ürün D2X bendeki D2/PM/A. Aradaki fark sanırım bazı teknolojiler ve PCI-Ex girişi. Bendeki ürünün PCI-Ex girişi x8 girişli. Bir de videodan bir ayrıntıyı farkettim; paylaştığım resimdeki yuvaların bir ucunu ses kartının üstündeki girişe takmış, bir diğer ucunu da 00:45'de monte ettiği Midi girişine takmış. Yani sanırım o yuvalar Midi girişi için mevcut.

Ofise gelen test bilgisayarında ses kartı ve onboard aynı anda kullanıldığına göre sanırım anakarttan başka bişey aklıma gelmiyor. Ama ben ses kartına para veriyorsam ön çıkışlarından da ses kartının kalitesinden yararlanmam lazım. Herşeyi denedim ama bende aynı anda çalıştıramadım.

Şu harici ses kartlarına ön portlar için bağlantı koymak çok mu zor? Bir dünya üst düzey ses kartı var, üreticiler böyle bir şeyi neden yapmıyor ya da yapamıyor acaba?

İşin komiği ürünün bir alt versiyonunda, yani Asus Xonar DX'de ön ses portları için giriş mevcut. Üst modelde koymamışlar. Cidden garip.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı