ASUS Direct CUII HD7870 ısınma problemi !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oguzhandx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dediğim gibi ASUS Direct CUII HD 7870 ekran kartım var ve çok fena bir şekilde ısınma problemi çekiyorum. Kış olmasına rağmen.
Olayı size anlatayım.
Kartı ilk aldığımdan beri 2 aydır kullanıyordum sonra kartta bir sıcaklık olmaya başladı,
soğutucu bloğu çıkarttığımda termal macunun bittiğini gördüm ve eski termal macunu temizleyip Cooler Master'in bir macununu sürdüm. Fakat macun yeterli idi neden böyle bir sıcaklık yaptığını bilmiyorum.

Oyunlara girdiğimde her hangi bir oyun örneğin (BF3, MAFİA 2) gibi her hangi bir oyuna girdiğimde ekran kartı 70 dereceyi çok rahat buluyor.
Bu arada ekran kartının fanını %100 bile yaptım işlemiyor kart soğumuyor ekran kartı ısındığından dolayı işlemcide ısınıyor stok fanın RPM'si yükseliyor ve kasadan ses çıkıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu arkadaşlar lütfen yardım edin, yoksa elimdeki güzel kartı HD7850 alarak kullanmak zorunda kalacağım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
70-80 derece oyunda veya yük altındayken fazla değil.

Fazla değil demeyelim, 80'den sonrası emanet zaten :)
70 dereceye ulaşması pek anormal bir durum değil. 70-75'e çıkabilir ancak genelde 65-70 civarı olması gerekir.
Termal macunun kalitesi ve montajın ne denli doğru yapıldığı da etkiler sıcaklıkları.

Ayrıca kasanın içerisinde belirli bir hava sirkülasyonunun var olması gerekir. Yoksa sıcak hava dışarıda döner durur, kart kolay ısınır zor soğur.

Bence fazla, bir de özel soğutmalı versiyon.
Garantisi devam ediyorsa hemen servis pointe gönderin.

Termal macuna dokununca garantiye girmiyor diye biliyorum ve termal macunu doğru surdum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı