ASUS DSL-AC51 internet var gözükse bile kullanamılmıyor

lapaci95

Hectopat
ASUS DSL-AC51 modem kullanıyorum. Eve gelen telefon kablosu direkt modeme gidiyor. Gece 03.00-05.00 gibi internetim gidiyor. Herhangi bir ışık değişimi olmuyor.
Sistem günlüğü > DSL günlüğü kısmına geldiğimde internet bağlantımın hala olduğunu görüyorum ve modeme döndüğümde internet ışığım hala yanıyor oluyor (ışıkta hiçbir değişiklik olmuyor). Ama herhangi bir şekilde interneti kullanamıyorum. Telefon kablosunu çıkarıp taktığımda internet ışığım sönüyor. Tekrar yandığında ise internete bağlanabiliyorum. Fakat bu durum o saatler arası çok sık oluyor. Modemi kapatıp açmayı denedim aynı telefon kablosu çıkarıp takmak gibi interneti geri getiriyor ama bu çözüm değil. Bu arada modemim yazılım olarak güncel ve tekrar kurulumda denedim. Bu durumda ne yapmalıyım? Açıkçası Türk Telekom'u aramanın tek çözüm olmaması için dua eder haldeyim. Mart ayında yine internet sorunum vardı ve 1 ayda neredeyse 150dakika müşteri hizmetleri ile konuşmuştum. Sorunum için yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: Resim interneti kullanamadığım zamanlara ait. Normal zamandan bir farkı yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı