ASUS DSL-AC51 modem uygun mudur?

furkan.061995

Hectopat
Daha fazla  
Ttnet ve verdiği modem Huawei Hg521 kullanıyorum. Ileriye dönük fiber destekli modem istiyorum. Şu anki kullandığım modemde dsl kopmaları ve wifi perfonmans sıkıntıları yaşıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi modem nasıldır? Uzun araştırmam sonucunda bana uygun gibi geldi.

Ana modem olarak ADSL ve VDSL olarak kullanabilirsin. Fiberde Router görevi görür sadece WAN ile çalışır. 5GHz çekim gücü kötü o da 5GHz teknolojisiyle alakalı ama 2.4 gayet iyi.

@Unavailableuser Hocam bari siz yapmayın😭

FTTB kurulum ve FTTH için ONT'den çıkan CAT-6 kabloyu WAN/LAN girişine takıp kullanıcı adı ve şifresi girilmesi durumda çalışacaktır.

VDSL, FTTC diye geçtiği için fiberden sayılıyor.

Zaten Kablonet hariç bu üç sistem kullanıyor.

Dosya Ekleri

• asdasdasdasd.PNG
    asdasdasdasd.PNG
    107,8 KB · Görüntüleme: 53
@Unavailableuser Hocam bari siz yapmayın😭

FTTB kurulum ve FTTH için ONT'den çıkan CAT-6 kabloyu WAN/LAN girişine takıp kullanıcı adı ve şifresi girilmesi durumda çalışacaktır.

VDSL, FTTC diye geçtiği için fiberden sayılıyor.

Zaten Kablonet hariç bu üç sistem kullanıyor.
ONT cihazından çıkan kabloyu DSL AC51'e taktığında modem zaten Router görevi görmüş oluyor. WAN takıyorsun zaten ben başka bir şey demedim. Modemin adı DSL ve içindeki chipset fiber desteklemiyor sadece Router moduyla kullanabilirsin.
Bayım meşgul ediyorum kusura bakmayın. Bi sorum olcak ta. 2.4 ghz ve 5 ghz mevcut. 5 ghz ı kapatıp sadece 2.4 ghz olarak kullanmam şansı var mı? Hem modemi kullandınız mı hiç ?
Turknet üzerinde kullanıyorum modemi. 5GHz'i iptal edebilirsin.

ONT cihazından çıkan kabloyu DSL AC51'e taktığında modem zaten Router görevi görmüş oluyor. WAN takıyorsun zaten ben başka bir şey demedim. Modemin adı DSL ve içindeki chipset fiber desteklemiyor sadece Router moduyla kullanabilirsin.
ONT cihazından çıkan kabloyu modeme taktığımız zaman sanki xDSL kablosu bağlamış gibi işlem yapıp gene internete giriyoruz. Bir farkı olmuyor. O zaman DSL bağlantısı kurudğumuzda da router olarak çalışıyor olur, tamamen yanlış.

Modemin adı DSL olabilir ama üretici gayet FTTB ve FTTH destekliyor diyor ? Şimdi bu adamlara mı inanıyom size mi ? Belki fiziksel olarak 100Mbps limiti olabilir ama destekliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı