ASUS DSL-AC51 modem uygun mudur?

furkan.061995

Hectopat
Daha fazla  
Ttnet ve verdiği modem Huawei Hg521 kullanıyorum. Ileriye dönük fiber destekli modem istiyorum. Şu anki kullandığım modemde dsl kopmaları ve wifi perfonmans sıkıntıları yaşıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi modem nasıldır? Uzun araştırmam sonucunda bana uygun gibi geldi.

ONT cihazından çıkan kabloyu modeme taktığımız zaman sanki xDSL kablosu bağlamış gibi işlem yapıp gene internete giriyoruz. Bir farkı olmuyor. O zaman DSL bağlantısı kurudğumuzda da router olarak çalışıyor olur, tamamen yanlış.

Modemin adı DSL olabilir ama üretici gayet FTTB ve FTTH destekliyor diyor ? Şimdi bu adamlara mı inanıyom size mi ? Belki fiziksel olarak 100Mbps limiti olabilir ama destekliyor.
Modemin hız profili VDSL 30a yani en fazla 200Mbit destekliyor. Fiber modemlerde böyle bir sınır yok. Router görevi gören her modemde WAN ile zaten fiber kullanabilirsin ancak limitlere kadar. Bu modelin Chipsetinde fiber desteği yok kabul etmesende yok.

Öyle bir şey yok dostum sataşmıyoruz birbirimize. Sadece aynı şeyleri söylüyoruz ama nedense dediklerimi kabul etmiyorsun. Bende WAN ile Fiber kullanabilirsin diyorum sende. Ama cihazın içinde fiber modul yok VDSL 30a hızında kullanabilirsin en fazla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı