ASUS DSL-AC51 Router Modunda Kullanırken İnternet Erişimi Sorunu

Overwith

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Evde internet kullanan insan sayısı fazla olduğu Turkcell'in bana verdiği modemden ethernet kablosu yardımıyla elimdeki modemi router olarak kullanıyorum. Misafir ağı açıp internet hızını limitleğerek yolluyorum. ASUS'da internet bağlantısı olarak etherneti seçip, lan 1 portuna aktif ettirdim. Ardından gene ASUS'un lan Mac adresini kopyalayarak ana modeme DHCP olarak kaydettim ki modem ve routerin IP'si eşitlensin. Ama günde en az 1 defa routerdeki internet kesiliyor. Yani yanması gereken ışıklar yanıyor ama Wi-Fi bağlanmaya çalıştığı zaman erişilemiyor tarzı yazı alıyorum. Eğer ASUS'u kapatıp açarsam bu sorun düzeliyor ama her gün onunla uğraşmak da canımı sıktı gerçekten. Bir çözümü var mıdır ya da bir yerde yanlış mı yapıyorum sizce ? (Fiber kullanıyorum bu arada bilgi lazım olursa)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önerim cihaza Firmware güncellemesi yapmanız:

Sonrasında neden bu kadar karmaşık bir yol izlediğinizi anlayamadım. Cihazı sıfırlayıp kurarken karşınıza çıkan adımları yaparsanız IP adreslerini modem kendisi ayarlayacaktır.

İlk önerim cihaza Firmware güncellemesi yapmanız:

Sonrasında neden bu kadar karmaşık bir yol izlediğinizi anlayamadım. Cihazı sıfırlayıp kurarken karşınıza çıkan adımları yaparsanız IP adreslerini modem kendisi ayarlayacaktır.
Firmware güncellemesini yapmıştım zaten gene de bi kontrol ettim son sürümdeyim. Olmadığını biliyordum ama denedim az önce sıfırladım. ASUS modeme ana modemimdenden(ZTE marka) kablosunu da çektim maalesef internet türünü göremedi gene. Ayarları kurcaladım belki direkt router olarak kurma seçeneği vardır diye onu da göremedim açıkçası. WAN türünü ethernete çektiğim zaman ancak tekrar internet alabildim değişen bir şey olmadı anlayacağınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı