ASUS DSL-AC51 Upload sorunu

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. ASUS DSL-AC51 modemin her konuda iyi olduğunu fakat bir tek upload konusunda kötü olduğunu fark ettim. ADSL2+ hattım bulunuyor ve ben normalde bir yere bir dosya yüklerken veya canlı yayın yaparken, download hızını oldukça kısar ve modem kendisini uploada odaklar normalde. Bu şekilde, yayınlar daha stabil olur ve dosyalar daha hızlı yüklenir. Ancak nedense ASUS DSL-AC51'de işler pek böyle değil gibi. Bir dosya yüklerken veya canlı yayın yaparken, bir web sitesi açtığımda bile yayın direkt drop yiyor çünkü upload hızı düşüyor ve hız testi yaptığım zaman, yayın tamamen kesiliyor. Normalde modemlerde böyle bir durum olmuyor. Ancak, ASUS DSL-AC51 modeminde böyle bir sıkıntı yaşamaktayım. Sorunu nasıl çözebilirim? Bunun için bir ayar var mı? En uygun ayar nedir gösterebilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
adsl altyapın var max upload hızın 1 onla merak ettim kaç kişi yayını izliyo büyük ihtimal online oyun yayını açıyosundur hem ping girer hemde yayın kalitesi leş olur tevsiyem yayın açma ama internete dosya yükle ttnet ise biraz beklersin dosya ve ya video yüklerken

adsl altyapın var max upload hızın 1 onla merak ettim kaç kişi yayını izliyo büyük ihtimal online oyun yayını açıyosundur hem ping girer hemde yayın kalitesi leş olur tevsiyem yayın açma ama internete dosya yükle ttnet ise biraz beklersin dosya ve ya video yüklerken
ASUS DSL-AC51 Modemimle Wi-Fi üzerinden Upload yaparken, Download hızı epey düşüyor ve Upload'a odaklanabiliyor fakat, direkt Ethernet üzerinden bağlayınca, modem daha çok Download'a önem veriyor, Upload yapsam bile eğer Download yaparsam yayında drop oluyor ve Upload hızı düşüyor. Neden bilmiyorum.
Yani stabil yayını sadece Wi-Fi üzerinden sağlayabiliyorum. ASUS DSL-AC51'deki her bir port sanırım farklı bileşenlere sahip yani farklı çiplere bağlı. Ethernet üzerinden bağlayınca, Wi-Fi'deki gibi olmuyor mesela. Bu garip ama bence hoş değil. Ethernet üzerindende stabil yayın yapmak isterdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı