DSL-AC51 istemci durumu çalışmıyor

noname92

Kilopat
modem arayüzü.PNG

Başlıkta belirttiğim gibi resimde de belli oluyor. Modem Wi-Fi ağına kimler bağlı olduğunu gösteren arayüz çalışmıyor. Yenile butonu işe yaramıyor. Hatta modem 1 günden fazla açık kalınca 192.168.1.1'e hiç girilmiyor. Günlük modeme reset atmak zorunda kalıyorum. Garantiye yolladım. Hatta yollamadan önce konu açtım burada, öneriler doğrultusunda garantiye gönderdim. Bir çözüm sağlamadıkları gibi modemin kutusunu parçalayıp bantlayıp geri gönderdiler. Ne yapmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 917853
Başlıkta belirttiğim gibi resimde de belli oluyor. Modem Wi-Fi ağına kimler bağlı olduğunu gösteren arayüz çalışmıyor. Yenile butonu işe yaramıyor. Hatta modem 1 günden fazla açık kalınca 192.168.1.1'e hiç girilmiyor. Günlük modeme reset atmak zorunda kalıyorum. Garantiye yolladım. Hatta yollamadan önce konu açtım burada, öneriler doğrultusunda garantiye gönderdim. Bir çözüm sağlamadıkları gibi modemin kutusunu parçalayıp bantlayıp geri gönderdiler. Ne yapmam gerekiyor?

v1.1.2.3_805 sürümüne geri dönüp tekrar denemenizi öneririm.

1.1.2.3_960 sürümü çıktı bu sene hala aynı sorun devam ediyor.
ASUS DSL-AC51 Modem Router İncelemesi Bu modemi buradaki incelemeye güvenerek aldım, aldığıma pişman oldum. Her tarafı sıkıntılı.
@Recep Baltaş Hocam daha önce sizde bu modemden olduğunu belirttiğiniz için sizi etiketledim kusura bakmayın. Bu modemim sürekli bu konudaki gibi ara yüzünde hatalar oluyor. Asus teknik servisi aradım bana eski sürümleri kurmamı söylüyorlar sürekli. Ben tüm sürümleri denedim belirli süre içerisinde ama sürekli aynı hatalar oluyor. 2 kere garantiye gönderdim hata olmadığını belirtiyorlar. Sizce ne yapmalıyım?

Bu problemin net çözümünü buldum!
Modeme 5 veya daha fazla wireless aygıtı bağlandığı zaman konuda ki problem ortaya çıkıyor. Aygıt sayısı tekrar 4'e indiği zaman düzgün bir şekilde ara yüzden (192.168.1.1 yani) hangi aygıtlar bağlı gösteriyor.
Dahası da var! Aslında bu problemin neden olduğunu net bir şekilde çözmeme yardımcı oldu bu olay. Biraz ayrıntılı anlatacağım bu yüzden devamını okumayabilirsiniz, ana problemi bir önceki paragrafta açıkladım.
Evimde misafir odasındaki televizyona bağlı marka ismini vermek istemediğim dandik bir internete bağlanan uydu alıcısı var. Ev ahalisi çoğalınca evde bu uydu alıcısı internete bağlı gözüküyor fakat Youtube'dan video açmıyordu. Uydu alıcısındandır diye (hani dandik diyordum ya) üstüne varmıyordum. Dizüstü bilgisayrı kapatınca bu bahsettiğim uydu alıcısındaki Youtube çalıştığını fark edince anladım ki fazla Wi-Fi bağlantısından kaynaklı olabileceğini düşündüm. Ve tekrar tekrar deneyince hem bahsettiğim sorun çözüldü hem de Youtube meselesi açığa kavuşmuş oldu.
Sonuç olarak, Asus'un bu modem modelinin 5 den fazla sayıda cihaza aynı anda stabil bir internet vermediğini düşünüyorum.
Technopat incelemesinde ram belleğinin, Winbond W9751G6KB-25 bellek: DDR2 512 MB RAM kullanıldığını söylüyor fakat ara yüzünde toplam ramin 59 MB olduğunu görüyorum. Bunu anlamış değilim şahsen.

asus modem ram.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı