Çözüldü ASUS DSL-AC51 VDSL hız problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TITANoBoA

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba ben 16 Mbps ADSL internetten, 50 Mbps VDSL pakete geçtim. Geçiş sağlandı hızım gayet iyi 47-48 Mbps hız alıyorum kopma vs. kesinlikle yaşamıyorum, fakat saçma bir şekilde 3-4 saatte bir hız 1 Mbps'e düşüyor kopma olmuyor ve bu hızla hiçbir yere giremiyorum. Destek kaydı oluşturdum kontrol edildi hatta bir problem olmadığı anlaşıldı. Hızım düşünce modeme restart attığım zaman yeniden eski hızıma kavuşuyorum, 3-4 saat içinde tekrar aynı problem oluyor modeme restart atınca düzeliyor. Modem güncel ayarlara hiç dokunmadım buraya da atıyorum problem modem kaynaklı dendi. Yardımcı olur musunuz? Modem olarak ASUS DSL-AC51 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    22 KB · Görüntüleme: 169
  • 2.png
    2.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 155
  • 3.png
    3.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 147
Çözüm
Evet bende bu hız düşmesi 3-4 saatte bir bazen günde 1 kez oluyor. VDSL pakete geçişim perşembe günüydü bugün pazartesi. Her gün mutlaka yaşıyorum ama bu sorunu modemi ADSL olarak kullanırken böyle bir hata almıyordum VDSL olunca böyle bir problem oldu.

[SORUNU ÇÖZDÜM]
Selamlar tekrar buraya yazmayı unutmuşum sorunun modem kaynaklı olduğu %100'dü çünkü ekipler 2 kez evime gelip kontrol sağladılar. Modemin son sürümü bu hataya sebep olduğunu anladım ve diğer sürümlerin hepsini tek tek denedim kimi bir iki saat sonra modem arayüzüne girmeyip tekrar hız düşüşü yaşadım kimisi 3-4 saatte olan bu hatayı 1-2 güne çıkardı fakat bu sürüm, DSL-AC51_1.1.2.3_805 kurduğumdan beri hiçbir problem yaşamadım ve sorunsuz olarak kullanmaktayım. Problem yaşayan arkadaşlara bu sürümü tavsiye ederim bana göre en sorunsuz sürüm budur.
Az önce aynı sorunu yaşayan biri daha konu açmış. Asus modemler kronik yazılım sorunu olan modemler. İade etmeyi deneyin ve onun yerine Keenetix Extra DSL ya da ZyXEL VMG3625 T20A alın.

Mesela sizin hat değerlerinizde pek problem göremedim ama diğer arkadaşın CRC hatası çok o yüzden anlık kopmalar veya hız düşüşü yaşıyor. Buradan çıkardığım modemin arızalı olabileceği.
Aslında ben de sadece ad farkı olan (Donanım özellikleri aynı) AC750 kullanıyorum. 1 hafta boyunca kesintisiz sıkıntısız bir internet erişimim var. O yüzden diğer konuda modemde sıkıntı olmadığında ısrarcıydım.

Evet bende bu hız düşmesi 3-4 saatte bir bazen günde 1 kez oluyor. VDSL pakete geçişim perşembe günüydü bugün pazartesi. Her gün mutlaka yaşıyorum ama bu sorunu modemi ADSL olarak kullanırken böyle bir hata almıyordum VDSL olunca böyle bir problem oldu.

[SORUNU ÇÖZDÜM]
Selamlar tekrar buraya yazmayı unutmuşum sorunun modem kaynaklı olduğu %100'dü çünkü ekipler 2 kez evime gelip kontrol sağladılar. Modemin son sürümü bu hataya sebep olduğunu anladım ve diğer sürümlerin hepsini tek tek denedim kimi bir iki saat sonra modem arayüzüne girmeyip tekrar hız düşüşü yaşadım kimisi 3-4 saatte olan bu hatayı 1-2 güne çıkardı fakat bu sürüm, DSL-AC51_1.1.2.3_805 kurduğumdan beri hiçbir problem yaşamadım ve sorunsuz olarak kullanmaktayım. Problem yaşayan arkadaşlara bu sürümü tavsiye ederim bana göre en sorunsuz sürüm budur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
[SORUNU ÇÖZDÜM]
[SORUNU ÇÖZDÜM]

Merhaba çözümünü deneyeceğim birazdan hâla aynı sürümü mü kullanıyorsunuz? Tavsiye edeceğiniz başka bir sürüm vs var mı? Modemi yeni aldım iade etmeli miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı