ASUS DSL Modem Tavsiyesi

guruL

Hectopat
Daha fazla  
ASUS modemlerinde, aralarında 100-200 TL fiyat farkları oluyor. İnternet, modem konusunda pek bir bilgim yok. Modem örneği olarak;
- ASUS DSL-N16
- ASUS DSL-AC51
Üstteki iki modeme birden bakınca 100 TL'ye yakın fiyat farkı yanında özellik olarak ne farkı var anlamış değilim. (Donanımsal farkı demiyorum; birinde 2 ethernet girişi, diğerinde 4 adet gibisinden gibi) Ethernet kablosu bağlayıp, CS:GO gibi Online FPS oyunlarında lag, ping olmadan sabit 50-60 ping almak istiyorum. Türk Telekom'dan 16Mbps'ye kadar tarifem var. Modemlerde bazen 733 Mbps görüyorum, bazen 300 Mbps görüyorum. Doğru modemi seçebilmem için hangi özelliklere dikkat etmem gerektiğini bana bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 2 gün önce Fixnet'ten alt komşumuza internet aldık, 24Mbps VDSL pakete geçirdik.
ASUS DSL-N16 modeli ile kurulumu yaptık, sonuç mükemmel.
Ertesi gün vakit kaybetmeden ASUS DSL-N16P modelini sipariş ettim, hepsiburada'dan 279 TL'ye şuan ürünü bekliyorum. Ürün gelince, bende VDSL pakete geçeceğim.
Diyeceğim şu ASUS DSL-N16 veya ASUS DSL-N16P modellerini gönül rahatlığıyla alabilirsin. Şimdi ADSL paket kullanıyorsun sanırım ileride VDSL ye geçmek istersen, bu modemlerle direk geçebilirsin.
ASUS DSL-N16P modeli hepsiburada'da indirimdeyken kaçırmayın derim.

Asus modemlerde Asus DSL-AC55U modelinin altındaki modellerin hepsi Mediatek chipseti kullanıyor ve mediatek chipsetli modemler stabil değildir ayrıca Asusların yazılımsal olarak kronik sorunları mevcut.
Eğer düzgün bir modem istiyorsan Broadcom chipsetli ve AC destekli bir modem almanı öneririm.
Attığım modem tam F/P cihazıdır ve üstteki yazdığım özelliklere sahiptir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı