ASUS DSL N-16 modemde CRC hatası

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, internet servis sağlayıcım Türk Telekom.
Başlıkta da belirttiğim gibi ASUS DSL N-16 modem kullanıyorum. Aşağıdaki değerlere baktığım zaman stabil bir bağlantı için yeterli olduğunu görüyorum...
İnternet hattı dışarıdan bir direkten direkt kablo olarak geliyor. Lakin modeme girmeden önce, yak 1 boncuk ile ek oluyor aşağıda örnek bir yak 1 boncuğu resmi koydum.
TTNET çalışanına sordum, dedim ki ben kabloyu direkt modemin arkasına bağlayayım. RJ11 çakmak için pensem var. Performansın düşer dedi. Bir açıklama yapmadı ama. Bence kabloyu direkt RJ11 ile ek yapmadan modemin DSL portuna bağlasam sorun çözülecek.
Siz ne düşünüyorsunuz? Tavsiyelerine açığım.

1656236291272.png

1656236095466.png

CRC hatasının pek çözümü yok aynı modem bende de var devamlı olarak CRC döndürüyor bazen 100 binde bazen 20 binde modem şişiyor interneti kesiyor yeniden başlatınca düzeliyor sıfır kabloda çektim daireye fakat düzelmiyor.

Arkadaşlar selam, CRC hatalı ekten kaynaklıymış. Eki kaldırıp direkt modeme bağladım hattı. Sorun çözüldü.

Arkadaşlar selam, CRC hatalı ekten kaynaklıymış. Eki kaldırıp direkt modeme bağladım hattı. Sorun çözüldü.
Tamda hat zayıflaman çok fazla iç tesisatı kontrol et diyecektim. Çözümü bulmana sevindim.

Sorunun çözümü modemi değiştirmek.

Zyxel VMG3312-B10A v2

Zyxel 3312-B10B

Huawei HG655d

Bu modemlerden birini alırsanız CRC sorunlu ortadan kalkacaktır.
CRC sorunun genel olarak (%90) modemle hiçbir alakası olamaz.

Tam da hat zayıflaman çok fazla iç tesisatı kontrol et diyecektim. Çözümü bulmana sevindim.

CRC sorunun genel olarak (%90) modemle hiçbir alakası olamaz.

Ben tecrübelerime dayanarak söylüyorum sende kendi düşündüğünü doğru zannedip konuşuyorsun. Onlarca farklı marka ve modelli kullanıpta edindiğim tecrübeye göre modemlerin içinde bulunan yazılım ve donanın çok fark ediyor. Belirttiğim modeller diğer modellere göre VDSL2 2 de daha stabil çalışıyor.
Huawei .jpg

Ben tecrübelerime dayanarak söylüyorum sende kendi düşündüğünü doğru zannedip konuşuyorsun. Onlarca farklı marka ve modelli kullanıpta edindiğim tecrübeye göre modemlerin içinde bulunan yazılım ve donanın çok fark ediyor. Belirttiğim modeller diğer modellere göre VDSL2 2 de daha stabil çalışıyor.
Eki Görüntüle 1441636
2 dakika içerisinde zaten pek fazla CRC hatası almazsın. Modemi kapatıp açıp değer atmışsın. :)

İç tesisatın değişmiş ayrıca. Hat zayıflaman 0 bu durumda zaten CRC hatası alamazsın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı