Asus DSL-N14U modem internet hızını düşürüyor

Raşit Ekrem

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GameGaraj Slayer 7XL-3060/ i7 11800H / RTX 3060/ 2x16GB RAM/ 1 TB + 1 TB M2 SSD
Son zamanlarda internette hız düşüklüğü ve kopma sorunları yaşıyorum. Turk Telekom'a şikayette bulundum. Kopmalar giderildi. Fakat hız en fazla 8 Mbps oluyor. Tarifem 16 Mbps'e kadar. Normalde aldığım 13-14 Mbps arası oluyordu. Turk Telekom'dan teknik servis geldi. Hatta herhangi bir sorun yokmuş. Cihazda değerleri gösterdi. Modeme gelince hızda düşüş oluyor. Modemi değiştirin ya da başka bir çözüm bulabilirseniz onu deneyin dediler. Asus DSL-N14U modemi var bende. Bu sorunu yaşayan var mı? İlla modemi mi değiştirmem gerekiyor? Bu konu hakkında çözüm önerisi sunabilirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TT ekibi kontrolü genelde ankastre üzerinden yapıyor. Tavsiyem; ankastreden evinize(modeme) gelen kabloyu eskiyse, hırpalanmışsa değiştirin. Çözüm olmazsa modemi değiştirmeyi düşünürsünüz.

TT ekibi kontrolü genelde ankastre üzerinden yapıyor. Tavsiyem; ankastreden evinize(modeme) gelen kabloyu eskiyse, hırpalanmışsa değiştirin. Çözüm olmazsa modemi değiştirmeyi düşünürsünüz.
Yakın zamanda kablo değişimi oldu. Modeme gelen kabloyu kontrol ettiler hız normal gözüküyor. Modemde hız düşüşü oluyor.

Benim eski bir modemim vardı. Onu değiştirince 3-4 Mbps hız artışı olmuştu. Ama sizin modem çok eski değil. Wi-fi kullanırken mi düşük hız alıyorsunuz? Kabloluyken de düşük hız alıyorsanız; arkadaşlarınızdan çevrenizden başka bir modem ödünç alıp deneyin. Çözüm oluyorsa değiştirebilirsiniz.

Benim eski bir modemim vardı. Onu değiştirince 3-4 Mbps hız artışı olmuştu. Ama sizin modem çok eski değil. Wi-fi kullanırken mi düşük hız alıyorsunuz? Kabloluyken de düşük hız alıyorsanız; arkadaşlarınızdan çevrenizden başka bir modem ödünç alıp deneyin. Çözüm oluyorsa değiştirebilirsiniz.
Kablodan da aynı düzeyde hız geliyor. Daha önce aynı modemden 13-14 alabiliyordum.

Modem'e güncel yazılım atın ve ayarları sıfırlayın. Başka bir çözüm aklıma gelmiyor.
Dedikleriniz yapmıştım. Sorun çözülmedi o şekilde. Cihazın garantisi mevcut. Fakat yedek bir modem yok. Yedek bir cihaz bulduğumda testini yapıp sorunun benim cihazda olup olmadığını tespit ederim. Duruma göre de garantiye gönderirim diye düşünüyorum.
Sorun modemdeymiş. Farklı bir cihaz denedim ve hızda herhangi bir sorun yok. Modemi servise gönderiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı