Asus DSL-N16 51MB RAM Kullanımı

hovarda

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Asus DSL-N16 model modem kullanıyorum, ilk açıldığında RAM kullanımı 36MB iken zaman sonra 51MB kullanıma kadar çıkıyor. 9MB boş yer kalıyor, bunun çözümünü bilen var mı?

1.jpg

2.jpg

RAM'in kullanılmasının bir zararı yok ki. Sorun olmayan bir şeyin çözümü de yok. N14U kullanıyorum ben, şu an 41 MB kullanıyor.

Hocam iyi diyorsun da PC de 4GB RAM olduğunu düşün ve bilgisayar zaman geçtikçe 3,90GB kullandığını varsay? Durduk yere RAM artmasının modemi yavaşlatacağını düşündüğüm için bu konuyu açtım.

Hocam iyi diyorsun da PC de 4 GB RAM olduğunu düşün ve bilgisayar zaman geçtikçe 3,90GB kullandığını varsay? Durduk yere RAM artmasının modemi yavaşlatacağını düşündüğüm için bu konuyu açtım.
Sayı olarak değil oran olarak düşün. Üreten adam geri zekalı mı da 60 MB RAM koymuş. 60 MB yeterli demek ki. Durduk yere de artmıyordur.

Sayı olarak değil oran olarak düşün. Üreten adam geri zekalı mı da 60 MB RAM koymuş. 60 MB yeterli demek ki. Durduk yere de artmıyordur.

Hocam ilk başta yazdım zaten evet durduk yere artıyor sadece PC ve telefon bağlı. Bu artış bağlantıya göre de artmıyor ama neye göre artıyor onu çözemedim.

Hocam iyi diyorsun da PC de 4GB RAM olduğunu düşün ve bilgisayar zaman geçtikçe 3,90GB kullandığını varsay? Durduk yere RAM artmasının modemi yavaşlatacağını düşündüğüm için bu konuyu açtım.
Asus modemler Linux tabanlıdır ve Linux’de şöyle bir kural vardır.
“Kullanılmayan RAM boşa harcanan donanımdır.”

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı