ASUS DSL-N16 İnternet Hızı Kısıtlaması

rodoplu94

Decapat
Merhaba Arkadaşlar,

Asus DSL-N16 modem kullanıyorum. Hızım 24Mbps'ye kadar.
Şöyle birşey yapmak istiyorum: Modeme yapılan tüm bağlantılara kablolu veya kablosuz fark etmeden 12Mbps hız sınırı koymak istiyorum. Fakat tek bir bilgisayar(kablolu) hariç. Bağlanan cihazların hızını tek tek kısıtlamanın nasıl yapıldığını biliyorum. Fakat bunula uğraşmaktansa modemin varsayılan hızını 12Mbps olarak sınırlayıp, sadece istediğim cihaza sınırsız hız vermek istiyorum. Bu mümkünse ve nasıl yapıldığını bilen varsa yardımlarınızı rica ederim.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı modemi yaklaşık 4 gündür kullanıyorum. Ben harici herkes misafir ağını kullanıyor. Onlara onun şifresini verdim. D/U hızını 1Mbps'ye çektim (gelen adam video izlemeye gelmesin bi zahmet izlese bile 1 Mbps 480p izlemeye yetiyor Youtube'da) yani misafir ağı ile WiFi kullanımına sınırlama koyabilirsin.

Kablolu bağlantıya gelecek olursak hiç kullanmadım ama QQS mi ne öyle bi ayar var yanlış hatırlamıyorsam, arayüzde, ordan bağlı cihazlar görünüyor. Seçip boşluğa 12 yazarsan o hızı alır ama misafir ağından farkı sonradan bağlananları etkilemez. Bağlıyken hız ataması yapabilirsin (emin değilim kablo bağlantısından bunu bi dene).

WiFi için misafir ağı %100 çözüm. Her bağlanan istediğin hızı alıyor (sonuçları yeniden buraya yaz yapamazsan veya bulamazsan evdeyken sana yapacağın işlemleri teker teker anlatırım şuan evde olmadığım için arayüzden nereye girip ayrıca hız kısıtı koyulduğunu net hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trafik Yöneticisi (QOS) altından ayarlayabilirsiniz:

412515

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı