ASUS DSL-N16 modem ve internet hızı

JemBey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sorunum şu şekilde, başlıkta da yazdığım gibi yaklaşık 2 yıldır bu modemi kullanıyorum. Bugün bazı nedenlerden dolayı modemi sıfırlamam gerekti. Her zamanki gibi kurulumunu eksiksiz bir şekilde yaptım ve internete bağlandım. Fakat, modemi sıfırlamadan önce aldığım download hızı 42MB civarıyken, sıfırladıktan sonra bu hız yarı yarıya düştü. Sıfırlama yapmadan yaklaşık 2-3 gün önce kullandığım internet altyapısında genel bir bakım çalışması olmuştu. Çalışmadan sonra herhangi bir sıkıntı da yaşamadım. Yine değerlerim normaldi. Ne olduysa modemi sıfırladıktan sonra oldu. Kullandığım hat da VDSL bir hat ve normalde binaya gelen maksimum hız 59 MB olarak gösteriyor, bana da sağlayıcı tarafında 50 MB sabit bir hız sağlamışlardı. Sorunu yaşadıktan 10 dakika sonra sağlayıcı şirketle görüştüm ve bana kablolarla alakalı bir sıkıntı olabileceği söylenildi. Ama anlamadığım nokta şu, sıfırlama yapmadan önce kablolarla alakalı hiçbir sıkıntım yoktu sıfırlama yaptıktan sonra mı kablo sıkıntı çıkarmaya başladı? Böyle bir şey olabilir mi? Eğer yazılımsal olarak bir çözüm bulamazsam kablo değişimi yapıp öyle deneyeceğim ama kabloyla alakalı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Bu arada şu an aldığım hız 25MB civarı. Yardımcı olur musunuz?

Bu modemi ben de 2 yıl kullandım ve ne zaman resetlesem internet gelmiyordu, telefon wifiye bağlanmıyordu ve de paket kaybı yaşıyordum. İnternette okuduğum bazı yerlerde de senin ve benim durumum gibi aynı durumları yaşayan birçok insanı görünce sorunun modemden kaynaklı olduğuna kesinlikle vardım. Ardından direkt olarak Keenetic Omni DSL aldım ve bütün sorunlarım nedense bir anda çözüme kavuştu, benden size tavsiyem modemi değiştirmeniz.

Bu modemi ben de 2 yıl kullandım ve ne zaman resetlesem internet gelmiyordu, telefon Wi-Fi'ya bağlanmıyordu ve de paket kaybı yaşıyordum. İnternette okuduğum bazı yerlerde de senin ve benim durumum gibi aynı durumları yaşayan birçok insanı görünce sorunun modemden kaynaklı olduğuna kesinlikle vardım. Ardından direkt olarak Keenetic Omni DSL aldım ve bütün sorunlarım nedense bir anda çözüme kavuştu, benden size tavsiyem modemi değiştirmeniz.

Anladım hocam. Ama yani şu zamana kadar hiçbir sorunum yoktu modemle alakalı. Garip geliyor bana. Ama dediğiniz gibi de olabilir. Umarım modem değiştirme durumum olmaz malum Türkiye şartları sıkıntılı.

En son sürümde ben de benzer hatalarla karşılaşmıştım. 2 veya daha önceki sürümleri yükleyip deneyebilirsiniz.

En son sürümde ben de benzer hatalarla karşılaşmıştım. 2 veya daha önceki sürümleri yükleyip deneyebilirsiniz.

Dediğiniz şekilde yaptım ama maalesef düzelmedi hocam.

@Silinen üye hocam dediğiniz gibi modemle alakalı bir sorunmuş sanırım. Eski bir modemim vardı boşta onunla denedim düzeldi. Yardımın için teşekkür ederim.
@G4560 sana da teşekkür ederim hocam yardımın için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı