ASUS DSL N16P Modemden Düşük Hız Geliyor

La Bete

Decapat
Arkadaşlar TurkNet 100mgbt paketine geçiş yaptım. Modem ayarlarında DSL bölümünde download 100mgbt upload 8mgbt yazıyor ama Speedtest yaptığımda maksimum 50'yi görüyorum. Arıza kaydı da bıraktım ama sorun bizde değil diyorlar. Modemde bir sorun var. Marka ASUS DSL N16P daha önce de araştırdığımda modemde böyle şeyler olabiliyormuş. Çözüm nedir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
onu nasıl yapıyoruz hocam pek bir bilgim yokta ?
Modeminiz hakkında pek bilgim yok ama çoğu yeni modemlerde çift kanal desteği var, çift kanal telefonun ya da bilgisayarın wi-fi bölümünde gözükür ve modem adının yanında 2.4GHz-5GHz gibi yazar.
Örneğin modeme 5GHz'de bağlanan 100mbps interneti olan birisi 100mbps alırken, 2.4GHz'de bağlanırken 100mbps'lik hızın 50mbpsini alabilir.
onu nasıl yapıyoruz hocam pek bir bilgim yokta ?
kabloyla bağlıyıp hız testi yaptım 93 mgbt çıktı ama bu hızı wifi de alamıyorum.
Bende de TurkNet fiber 100/8 paketi var kablo ile 95-96 gibi değerler alırken wi-fi ile 97-98 gibi değerler alıyorum.

Hocam şimdi baktım da modeminiz biraz eski çift kanal yayın yapan router almanızı tavsiye ederim.
Ayrıca modeminize interneti sabit telefon kablosu veriyor sanırım. Telefon kablosu hızınızı azaltabilir.
hocam modemde 1 yıllık daha ya keşke iyice araştırıp alsaymışım :) 5ghz olmadığı halde kablolu nasıl bu kadar hız alabiliyorum ?

hocam modemde 1 yıllık daha ya keşke iyice araştırıp alsaymışım :) 5ghz olmadığı halde kablolu nasıl bu kadar hız alabiliyorum ?
Modeminiz zaten max. 300 mbps destekliyor o yüzden alıyorsunuzdur. Ama 150-200 TL arası bir router alırsanız Ethernet kablosu ile modeme bağlayıp, yüksek hızlı internete wi-fi yoluyla ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı