Asus DSL-N16U düşük hız sorunu

Pikachu.34

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Tp-Link TD-W8951ND eski modemimdi, yaklaşık 5 ay önce Asus DSL-N16U aldım. Asus olan modemi aldıktan sonra hız problemleri bağlantıda kopmalar yaşamaya başladım. İnternet servis sağlayıcısıyla alakalı olduğunu düşünerek pek önemsemedim.

2 gün önce dedim ki hız testi yapayım. Eski modem ile (Tp-Link TD-W8951ND) aldığım hız 5 megabit Asus modem ile aldığım hız 3-3,5 megabit civarı. İnternet erişimi aldığım firmayı da aradım. Firma da her iki modem için de aşağı yukarı benim aldığım değerleri söyledi. Yani Tp-Link TD-W8951ND için 5 megabit, Asus DSL-N16U için 3-3,5 megabit.

Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Asus modem için yazılım güncellemesine de baktım en son sürüm yüklü:(

Acaba her iki modem ile hız testi yaparken video çeksem ve o şekilde Asus modemi teknik servise göndersem bir etkisi olur mu?

Öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Asus modemin arayüzünde(tam emin değilim) HZ durum belirtisi var. 20 HZ, 40 HZ, 20/40 HZ gibi. 40 HZ yaparsan eğer, sorunun büyük ihtimal çözülecektir. Yakın zamanda bir abimin başına geldi ve o söylemişti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı