ASUS DSL-N16 modem düşük hız sorunu

Arda_KkK

Kilopat
TTNET modem kullanıyorduk arıza yaptı, modemi değiştirdik bu marka modem aldık fakat hızda yarı yarı bir düşüş oldu. 50 MB indirme varken şu an 10 MB hız gösteriyor, arayüzde ayar mı yapmam gerekli acaba?

1578256911853.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı modemi VDSL'e geçmek için 2 hafta önce aldım herhangi bir problem yaşamadım. Modem arayüzüne girip " Sistem Günlüğü / DSL Günlüğü " bölümünün ekran görüntüsünü alıp buraya atarsan diğer arkadaşlar kontrol eder değerlerde bir problem yoksa ona göre öneri sunar.

Bu modem bende de var. Aldığım güne o kadar pişmanım ki. Sürekli kopma, yavaşlama, ağa aynı anda 5-6 kişi yüklenince bazısında bağlantının kopması gibi sorunları var. TTnet' in kendi veridiği Airties modem çok daha iyidi, 20 kışı bile girsek tık yoktu, çekim gücü daha iyidi. Dün Tplink Vr300 Ac1200 modem siparişi verdim. Aslında Asus Ac51 alacaktım fakat Asus'un pc ürünlerindeki kadar iyi ağ ürünleri yaptığını düşünmüyorum.

Bu modem bende de var. Aldığım güne o kadar pişmanım ki. Sürekli kopma, yavaşlama, ağa aynı anda 5-6 kişi yüklenince bazısında bağlantının kopması gibi sorunları var. TTnet' in kendi veridiği Airties modem çok daha iyidi, 20 kışı bile girsek tık yoktu, çekim gücü daha iyidi. Dün Tplink Vr300 Ac1200 modem siparişi verdim. Aslında Asus Ac51 alacaktım fakat Asus'un pc ürünlerindeki kadar iyi ağ ürünleri yaptığını düşünmüyorum.
Zyxel ve Tp-Link gerçekten bu işi yapıyorlar. Özellikle Zyxel.

Zyxel ve Tp-Link gerçekten bu işi yapıyorlar. Özellikle Zyxel.
Dün verdiğim sipariş bugün gelecekti gelmedi. Hemen gelsin diye kargoyada 10.90 TL ücret vermiştim. Ürünü geldiği gibi göndericem. Onun yerine yarın sabah Vatan'dan Zyxel VMG3625-T20A alacağım.

Dün verdiğim sipariş bugün gelecekti gelmedi. Hemen gelsin diye kargoyada 10.90 TL ücret vermiştim. Ürünü geldiği gibi göndericem. Onun yerine yarın sabah Vatan'dan Zyxel VMG3625-T20A alacağım.
Çok doğru bir seçim. Zaten o modem daha 2 3 hafta önce piyasaya sürüldü ve çok iyi bir modem en yakın zamanda bende alacağım.

TTNET modem kullanıyorduk arıza yaptı, modemi değiştirdik bu marka modem aldık fakat hızda yarı yarı bir düşüş oldu. 50 MB indirme varken şu an 10 MB hız gösteriyor, arayüzde ayar mı yapmam gerekli acaba?

Eki Görüntüle 482766
dostum aynı modem bende de bulunuyor Yönetim / Donanım yazılımı yükseltme sekmesinde kontrol tuşuna bas eğer varsa güncellemeyi yapsın ardından modemi resle ve geri aç bende fark olmadı ama müşteri hizmetleri öyle söyledi belki sende olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı