Çözüldü Asus DSL-N55U Modem Wifi İnternet Hızı Sınırlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ozan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Herkese selamlar, iyi forumlar. Başlıkta gördüğünüz modeme sahibim. Tipik bir dertten muzdarip durumdayım. Komşuma Wifi bağlantısı için bilgileri verdim. Fakat elinden hiç telefon düşmeyen bu zat, sürekli bir şeyler izliyor ve indiriyor. İnterneti meşgul ediyor. Ben kullanamaz hale geliyorum. Oyunlara değinmiyorum bile. Modemin arayüzünü biraz karıştırdım, fakat gerekli ayarlamaları yapabileceğim bir şey göremedim. Misafir ağı isimli bir yer var ama, orada sadece wifi açık kalma saatlerini ayarlayabiliyorsunuz. Ben komşunun girdiği Wifi ağının hızını düşürmek istiyorum. Mesela 1 Mbps. Modemimde 2.4 ve 5 GHz olmak üzere 2 farklı Wifi seçeneği var. Aynı anda aktifler. 5 GHz olanı, komşuma düşük hız ayarlaması yaparak verip kendimi rahatlatmak istiyorum. Şimdi, git açıkça söyle vermek istemiyorum diyenleriniz olacaktır. Aynı şeyi ben de düşünüyorum ama, hadi neyse diyerek geçiyorum şu an. Neyse fazla uzamasın, yardımlarınızı bekliyorum. Modem arayüzü, aşağıdaki gibidir;

Asus adsl n55u 2.jpg

Wifi bağlantı ayarları kısmı;
Asus adsl n55u.jpg

Misafir ağı kısmı;
Misafir ağı.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem yazılımı için yeni bir sürüm yayınlanmış, ancak bu özellik halen eklenmemiş. Bu özelliğin eklenmesi için Asus ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, şimdilik Trafik Yöneticisi bağlantısından varsa Bandwidth Limiter seçeneği altından tek tek cihazların bağlantı hızlarını sınırlandırabilirsiniz. [Rehber] Asus Modemlerde Hız Sınırlama

Son düzenleyen: Moderatör:
Harikasın. Modem yazılımını güncelledim ve hız sınırlama özelliği eklendi. Yazmış olduğun rehber sayesinde kolaylıkla hız sınırlaması yaptım. Beni çok büyük bir dertten kurtardın.

Yeni sürümden önce modemde hız sınırlama özelliği hiç yokmuş, ben sadece Misafir Ağı için olmadığını sanıyordum ancak yanılmışım, sürüm notlarında da bunun yeni özellik olduğunu belirtmişler.

ASUS DSL-N55U Firmware version 9.0.0.4.380_3925 (Annex A)
[Beta release]
Security Fixed
- Enhanced the login authentication strength and fixed CSRF related issues.
- Fixed multiple security issues

Enhancement:
- Added IPv6 Passthrough support
- Added QoS Bandwidth limiter support.
- Added Google Domain/SELFHOST.DE and removed TZO DDNS service.
- Improved NetworkMap.
- Added reboot schedular.

The ASUS team thanks Pichaya Morimoto (discovery, analysis) from the
SEC Consult Vulnerability Lab (SEC Consult) for responsibly
reporting the identified issues and working with us as we addressed them.

Evet ben de açıklamalar kısmında hız sınırlama özelliğinin eklendiğini görünce hemen güncelledim. Beta sürüm olduğu için biraz tereddüt etsem de, el mahkum güncelleme yaptım. En kötü ihtimal tekrar eski sürüme downgrade yapardım. En nihayetinde sorun yok gibi şu an ve umarım olmaz. Evde 32 diş sırıtarak geziyorum. İkramiye mi kazandın bu ne surat diye soruyorlar :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı