ASUS Dual GeForce GTX 1660 Super OC Edition vs MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X

318177

Hectopat
arkadaşlar ben bu iki ekran kartı arasında kaldım sizce.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X mi?
Yoksa ASUS Dual GeForce GTX 1660 Super Evo mi? İkisi arasında kaldım. Cevaplarsanız sevinirim. Bütün parçaları belirledim.
(Ben şekil olarak ASUS daha büyük olduğu için bence ASUS. Sizce hangisi?)
Linkler.
MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
ASUS DUAL GeForce GTX 1660 SUPER OC EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
ASUS DUAL GeForce GTX 1660 SUPER Advanced Edition EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Sizce hangisi not üçü arasında kaldım sistem parçaları.
AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm işlemci.

XPG 16 GB (2x8GB) Spectrix D80 Liquid cooling kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.

ASUS Prime A320M-E 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX anakart.

Samsung 500GB 860 Evo M.2 SSD (550 MB okuma / 520 MB yazma)

Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB tempered glass 550W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa.

Monitör olarak da.
AOC 21.5" 22B1H 60Hz 5ms VGA HDMI FHD Monitör
AOC 21.5" G2260VWQ6 75Hz 1ms VGA HDMI DP FHD FreeSync Gaming Monitör
Sizce hangisi cevaplarsanız sevinirim.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör
Arkadaşlar sizce hangisi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart olarak belirttiğiniz seçenekler arasından aynı fiyatta düşünmeden Gaming X alırdım. Monitör olarak 1 yıla yakın süredir kullandığım VA panel ve curved https://www.hepsiburada.com/samsung...curved-va-monitor-p-BD805154?magaza=teknoraks önerebilirim. Fiyatlar çok hızlı şekilde yükseldi ve yükselmekte. 144Hz için birkaç ay önce 1000TL'e seçenekler mevcuttu. Şimdi nasıl bir bakmak lazım.

Elbette Gaming X modeli. Soğutma olarak EVO'ya karşı çok daha iyi. Gaming X'in Asus'ta rakibi Strix'tir. Öyle düşünebilirsiniz.

Ayrıca iki monitörü de önermem. Philips 221V8, LG 22MK400H/22MK430H, Acer Nitro QG221 modellerini alabilirsiniz.

Gaming X üst seviye bir model, ASUS tarafında karşılığı ROG. Dual modelleri soğutma konusunda bu modeller kadar başarılı değil. Gaming X tavsiye ederim.

Merhaba bir şey daha soracağım ben mesela. MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X aldım bunu Driver sitesine girdiğim zaman NVIDIA'nın sadece super olanın Driver var. Onu mu indirmeliyim yoksa MSI Afterburner yeterli mi Driver için. Yani MSI Afterburner driver mi?

MSI Afterburner Driver değil.

Driver için NVIDIA'nin sitesinden 1660 Super sürücüsü indireceksiniz.

Çok teşekkür ederim.
Merhaba bir şey daha soracağım ben mesela.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X
Ben Gaming X olan sürücüyü bulamadım. Super olanı yazıyor bunu indirmem yeterli değil mi abi? <3.
Yanlış değil yani bir de en son sürüm nasıl indirilir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı