ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti ekran kartları arasındaki fark nedir?

reyizkan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iki tane 3060 Ti'dan birisi neredeyse 20 bin TL iken diğer 11 bin TL arkasındaki fark nedir?

Aralarındaki fark soğutma tasarımları ve overclock potansiyelleri.
Çip aynı çip.

Hocam normalde hazır alacaktım Gaming genden o kart ile, taksit yapmayınca kendim toplamaya karar verdim herhangi bir sorun yaşar mıyım overclock yapmayacağım soğutma yeterli gelir mi arada çünkü az değil 10 bin TL fark var.

Birisi alınmaz, diğeri hiç alınmaz. Fark bu.

Gaming.gen kerizin birisi gelse de itelesek diye koymuş öyle. Hepsiburada'da stok eritmeye çalışıyor ama eski jenerasyon kartların ederi bu değil günümüzde.

Hocam durumum buna elveriyor i5 ve 3060 Ti sistem toplamayı düşünüyorum neden hiçbiri alınmaz.

Hocam durumum buna elveriyor i5 ve 3060 Ti sistem toplamayı düşünüyorum neden hiçbiri alınmaz.

Alınmaz çünkü eski nesil, NVIDIA'nın son teknolojilerinden mahrum bir kart. İkinci el RTX 3080 falan al yaslan arkana en azından kas gücün ve fazladan VRAM'in olur ne diyeyim.

Alınmaz çünkü eski nesil, NVIDIA'nın son teknolojilerinden mahrum bir kart. İkinci el RTX 3080 falan al yaslan arkana en azından kas gücün ve fazladan VRAM'in olur ne diyeyim.

Dediklerinizde haklısınız. Eski nesil olduğunun farkındayım fakat 2.el güvenmiyorum özellike ekran kartı olarak bana şu anlık 1080p de 4 5 sene oyun oynatacak sistem arıyorum yeterli olmaz mı? Öyle abartılı sistemde bakmıyorum.

Dediklerinizde haklısınız. Eski nesil olduğunun farkındayım fakat 2.el güvenmiyorum özellike ekran kartı olarak bana şu anlık 1080p de 4 5 sene oyun oynatacak sistem arıyorum yeterli olmaz mı? Öyle abartılı sistemde bakmıyorum.

Hazır sistem olarak ekonomik şeyler bak öyleyse. Tek alınmaz.

Hazır sistem olarak ekonomik şeyler bak öyleyse. Tek alınmaz.

Yok hocam ben hazır bakıyorum sadece ikisi çok farklı fiyat olduğu için konu açtım. Şimdi ben tek tek sistem topluyordum orada 20 bin olunca buradada 10 bin olunca acaba ne farkı var diye düşündüm. Eğer arada ciddi değecek fark varsa oradan hazır sistem almayı düşünüyorum.

Yok hocam ben hazır bakıyorum sadece ikisi çok farklı fiyat olduğu için konu açtım. Şimdi ben tek tek sistem topluyordum orada 20 bin olunca buradada 10 bin olunca acaba ne farkı var diye düşündüm. Eğer arada ciddi değecek fark varsa oradan hazır sistem almayı düşünüyorum.

Hazır sistem olarak alabilirsin yoksa her satıcı istediği fiyata satabilir, serbest piyasa.

Geri
Yukarı