Asus Dual GTX 1060 6G Isınma Sorunu

Lordcommanderx

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Ben daha 3 veya 4 gün önce yeni bir sistem aldım. Ekran kartının ısı değerleri oyun içinde 75'C ve 80'C arasında değişiyor. Herhangi bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Strix RX 480 kullanıyorum tabii ki TDP değerleri 1060 ile aynı değil ama örnek vermek için söylüyorum Forza Horizon 3 4K ultra MSAA kapalı, Prey 2K medium oynamama rağmen 71-72 dereceyi geçmiyor. 1060'ın da eğer Turbo değilse o değerlerde olmaması lazım, kendi yazılımından sessiz moda almış olabilir misin? Fanları manuel ayara getirip 50'de çalıştırmayı da deneyebilirsin.

ASUS GTX1060 O.C Edition kullanıyorum.
PUBG low ayarlarda 80'C görüyor. Rainbow Six Siege oynarken high ayarlarda 75'C ve 80'C oluyor.

O zaman içi aşırı tozlanır.

Asus'un 1060 6 GB kartında tek fanlı modeli yok.

Sıcaklıklar fazla geldi bana. O kart daha serin çalışmalı. Kablolama, kasa içi hava akımı, kasanın yeri, hava sıcaklığı, içindeki fanlar gibi etkenlerde var tabii ki. Tam kartın modeli ney? Dual mı? Strix mi? Turbo mu?
Dual kullanıyorum.

Bende de aynı ekran kartı var 65'in üstünü görmüyorum.
Biraz daha detaya girsen güzel olur, hangi oyun ve hangi grafik ayarları gibi.
PUBG oynarken low ayarlarda 80'C oluyor.

Kardeşim kasanın resmini paylaşır mısın? Ve bilgisayarım bulunduğu oda nasıl? Havasız mı, güneşi çok mu alıyor? Bunlar sıcaklıkta önemli.

Fazlasıyla yeter. :) Kardeşim o zaman ya kasanın soğutma sistemini iyileştireceksin ya da biraz toz olmasına katlanıp yan kapağı takmayacaksın. Ben yan kapak açık kullanıyorum tozlanınca havayla temizliyorum.

75-80 derece pek de normal sayılmaz. Kasa içi hava sirkülasyonu ne durumda? Ayrıca bulunduğunuz ortamın da havadar olması önem arz ediyor.

O model için normal diyebiliriz. Bir de arkadaş Antalya'da yaşıyor. :) Onu da hesaba katalım.
Antalya ise işler değişir, doğru. :)
Asus GPU Tweak II uygulamasından fanları otomatikten kaldırıp manuel hale getirerek kendin ayarlayabilirsin. Ama performansında sorun çıkarmıyorsa aslında çok da endişelenecek bir durum yok.
PUBG, Battlefield 1, GTA V gibi çok kalabalık olan oyunlarda yüksek sıcaklıklar görebilirsin. 85 derecelere kadar bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zaten en kötü sınıra ulaşırsa bilgisayarın kendini kapatır, ekran kartın yanmaz.

Aynı ekran kartını kullanıyorum. 78 derece oluyor en fazla. Fan kullanımı ise %50'nin üstüne çıkmıyor. Fan kullanımını, MSI Afterburner'den sıcaklığa göre fan hızını ayarlarınca en fazla 71 derece oluyor. Yani kart 65 derece ise fan hızı, %65'e çıkıyor. Sizce fan hızının %70 civarında çalışması karta zarar verir mi ?

Aynı ekran kartını kullanıyorum. 78 derece oluyor en fazla. Fan kullanımı ise %50'nin üstüne çıkmıyor. Fan kullanımını, MSI Afterburner'den sıcaklığa göre fan hızını ayarlarınca en fazla 71 derece oluyor. Yani kart 65 derece ise fan hızı, %65'e çıkıyor. Sizce fan hızının %70 civarında çalışması karta zarar verir mi ?
Ekran kartını ASUS marka kullanıyorsanız, fan ayarlama gibi durumları MSI marka program yerine kendi programları olan ASUS GPU TWEAK II adlı programdan yaparsanız daha sağlıklı olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı