ASUS Dual GTX 1660 Super

canbatdal

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Arkadaşlar sistemim imza kısmında yazıyor yeni geldi sistem, gözüme bir şey çarptı sormak istedim. Oyun oynarken işlemci 60 derecede falan çalışıyor ama ekran kartı 75 dereceyi falan görüyor. 1660 Super'lere göre şacak çalışıyor sebebini bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
75 derece çok yüksek bir sıcaklık değil. Ekran kartı fanlarınız düşük devirde dönüyor olabilir. Yükseltirseniz sıcaklıklar düşebilir. Kasanızın hava akışı oldukça kötü görünüyor. Önden hava alacağı hiç bir yer yok. Bu kasa için sıcaklıklar iyi bile denebilir.

75 derece çok yüksek bir sıcaklık değil, normal. Kasan çok kötü, öndeki fanların tek amacı ışık vermek. Fanın amacı soğutmak, seninki süs diye duruyor. Gram hava alacak yeri yok kasanın. Bu yüzden de sistemin ısınıyor.
Tepeye iki tane egzoz fanı taksam faydası olur mu sizce, kasanın iyi olmadığının farkındaydım alırken ama hazır sistemde daha iyi bir seçenek yoktu ne yazık ki bu sistem de çok uygun fiyatlı olduğu için bunu tercih ettim bende gerekirse ileride değiştiririm diyerekten.

75 derece çok yüksek bir sıcaklık değil. Ekran kartı fanlarınız düşük devirde dönüyor olabilir. Yükseltirseniz sıcaklıklar düşebilir. Kasanızın hava akışı oldukça kötü görünüyor. Önden hava alacağı hiç bir yer yok. Bu kasa için sıcaklıklar iyi bile denebilir.
Çok yüksek değil onun farkındayım da muadilleri 65 derecede falan çalışıyor o yüzden sorayım dedim.
Su anlik takmaya gerek yok. 75 derece yüksek değil, normal bir sicaklik.
Sıcaklığı düşürür mü sizce, sıcaklığı düşürecekse alacağım çünkü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı