ASUS TUF GTX 1660 Super vs ASUS Dual GTX 1660 Super

Arkadaşlar ASUS TUF GTX 1660 Super ısınıyor diyorlar fakat yeni jenerasyonlarında öyle bir sorun olmadığını söylüyorlar sizce ASUS TUF 1660 Super mi almalıyım ASUS Dual 1660 Super mi?

Bir link paylaşabilir misiniz? Merak ettim.

Tabi bu arada ürün bazlı siz de YouTube nezdinde testlerine bakın.

Ürün bazlı testler çok mevcut değil. Alırken YouTube'da bulamamıştım. Burada kullanan birkaç arkadaştan görüş almıştım. FurMark testinde 1366X768 çözünürlük 8X MSAA'da 77 derece. OCCT testinde 78 derece gösterdi. Testler 30-45 dk arası sürdü. Benim kullandığım kasada bir egzoz bir de ön fan mevcut daha iyi bir kasayla daha düşük sıcaklıklarda kullanılabilir. Kartı ayrıca alan arkadaşlar aynı fiyata daha iyi kart bulabilir mi bilmiyorum. Ben hazır sistem üzerinden aldığım için çok uyguna denk geldi ve parasının karşılığını veriyor. Ne bir sıcaklık ne bir takılma sorunu yaşamadım sistemde.

Edit: Linki eklemeyi unutmuşum.

Ürün bazlı testler çok mevcut değil. Alırken YouTube'da bulamamıştım. Burada kullanan birkaç arkadaştan görüş almıştım. FurMark testinde 1366X768 çözünürlük 8X MSAA'da 77 derece. OCCT testinde 78 derece gösterdi. Testler 30-45 dk arası sürdü. Benim kullandığım kasada bir egzoz bir de ön fan mevcut daha iyi bir kasayla daha düşük sıcaklıklarda kullanılabilir. Kartı ayrıca alan arkadaşlar aynı fiyata daha iyi kart bulabilir mi bilmiyorum. Ben hazır sistem üzerinden aldığım için çok uyguna denk geldi ve parasının karşılığını veriyor. Ne bir sıcaklık ne bir takılma sorunu yaşamadım sistemde.

Edit: Linki eklemeyi unutmuşum.

Eski TUF'un durumu malum. Bu güncellenmiş hali. Teşekkür ettim bilgilendirme için.

Hmm, mevcut kullanıcılar için değişim vs. bir şey var mı?
Sanmıyorum. Garanti servisini aradığınızda muhtemelen 90 derecelere kadar sıcaklığınız normal diyecekler. Herhangi bir arıza durumunda önce tamir yoluna giderler. Arızaya çözüm bulunmadığı takdirle değişim yaparlar o da yine aynı kartla olur diye tahmin ediyorum.

Sanmıyorum. Garanti servisini aradığınızda muhtemelen 90 derecelere kadar sıcaklığınız normal diyecekler. Herhangi bir arıza durumunda önce tamir yoluna giderler. Arızaya çözüm bulunmadığı takdirle değişim yaparlar o da yine aynı kartla olur diye tahmin ediyorum.
Arayınca performans düşüşü varsa gönderin diyorlar. 90 dereceye laptop bile çıkmıyor be adamlar.. Neyse allahtan çok ses yapmıyor, frekans da iyi aslında. Undervolt ile iyice düşüyor sıcaklık ama 90 derece olunca kıllanıyor insan işte.

Hocam 2500 TL'ye RX 5600 XT al bence. RTX 2060 ile eşit. Asus TUF serisi hakkında bilgim yok.
Katılıyorum bu arada. Eğer ayrı parça olarak alacaksanız daha iyi kartlar mevcut olabilir. Araştırmadığımdan bilmiyorum. Ben hazır sistem içerisinde aldığım için çok uygundu.

Yeni konular

Geri
Yukarı