Asus Dual RX 460 için Anakart, İşlemci ve RAM

Hocam bide son sorum eksi anakart pcie x16 1.1 di sanırım 75W veremedi pcıe den. Kartı kullanamadım bunda sorun kesin hallolur degil mi PCIe 3.0 sanırım bu anakart.
Güç kaynağınız üzerinde belirtildiği gücü gerçekten verebiliyorsa; sıkıntı olmayacaktır.

MSI H110 Pro Gaming
i3 6100 3.7GHz CPU
Kingston Fury HyperX DDR4 2.133MHz CL14 bellek.

Ram olarak belirttiğim belleği alırsan gecikme değeri 14'dür. Diğer öneriden daha iyidir. Anakart desteklerse 2.666MHz çıkar ama desteklemiyor. İntel XMP teknolojisini destekliyor yani.

Webdenal.com'dan alabilirsin.

Güç kaynağı ise kritik derece de ama parçalar tasarruflu. I3 6100 %100 de 35W gördüm normalde max 51. Ben 35W'ı geçiremedim. Disk max 8-9, anakart ne harcar fikrim yok, RAM 2W. Ekran kartı ise 75W. Belki yeter, belki yetmez. Kritik sınırda :)

MSI H110 Pro Gaming
i3 6100 3.7GHz CPU
Kingston Fury HyperX DDR4 2.133MHz CL14 bellek.

Ram olarak belirttiğim belleği alırsan gecikme değeri 14'dür. Diğer öneriden daha iyidir. Anakart desteklerse 2.666MHz çıkar ama desteklemiyor. İntel XMP teknolojisini destekliyor yani.

Webdenal.com'dan alabilirsin.
Hocam h110 anakart istemiyorum. B150 de olur mu?

İş için önerilir. Oyun için ise Gaming serisini almalısın. MSI H110 anakartlar da gayet iyi. Gaming serisinde DDR4 Boost yani sinyal yalıtımı var. Ses daha iyi(oyun için)
Yonga seti bakımından h110 bayağı geride diye istemedim. Orneğin veri yolu hızı b150de 8 iken h110 da 5. H110 intel.arkda pci 2.0 gorunuyor

Yonga seti bakımından h110 bayağı geride diye istemedim. Orneğin veri yolu hızı b150de 8 iken h110 da 5. H110 intel.arkda pci 2.0 gorunuyor
Hocam bu kadar sorgulamanıza gerek yok. CL değeri düşük ram, tepki süresi düşük demektir. Ancak oyunlarda bunun gözle görülür etkisi etkisi olmayacaktır. Arkadaşın önerdiği sistemi alabilirsin veya benim önerdiğim sistemi alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı