Asus Dual RX 5600XT EVO sıcaklık değerleri nasıl?

Isınma problemi yok muydu bu kartın?

Kasa içi hava sirkülasyonu kötü olan kasada her kart ısınır, Gaming X'de ısınır ROG'da. Ama diğer kartlartla arasında 3-4 derece farkeder en fazla. Bence 3-4 derece için o kadar para verilmez diğerlerine. Ben ASUS Dual RTX 2060 kullanıyorum mesela. Gigabyte almak şu an daha mantıklı.
Teşekkürler hocam. İkisi de aynı benim gözümde artık. Bu kart 2900 TL ben ekran kartımı 2470 TL'ye aldım. Kalan parayı çift RAM yapmak daha mantıklı geliyor bana.

Aynen haklısınız, çift kanal RAM daha performans getirecektir. Ben Ray Tracing açısından RTX atıyorum, size kalmış bir şey hayırlı olsun şimdiden.

Kasadan kasaya, ortamdan ortama değişir sıcaklık değerleri. Konu ile alakasız olacak ama attığım RTX 2060 şuan 2,8TL Bakabilirsiniz.

Teşekkürler hocam. İkisi de aynı benim gözümde artık. Bu kart 2900 TL ben ekran kartımı 2470 TL'ye aldım. Kalan parayı çift ram yapmak daha mantıklı geliyor bana.
Kasa içi hava sirkülasyonu kötü olan kasada her kart ısınır, Gaming X'de ısınır ROG'da. Ama diğer kartlartla arasında 3-4 derece farkeder en fazla. Bence 3-4 derece için o kadar para verilmez diğerlerine. Ben ASUS Dual RTX 2060 kullanıyorum mesela. Gigabyte almak şu an daha mantıklı.
Kasa olarak 4 fanlı TD500 düşünüyorum hocam. Önceliğim full mesh olması. Hava akımının iyi olması. Başka önereceğiniz kasa var mı? Sırf içerisi ferah olsun diye üst kısıma da 3 fan almayı düşünüyorum.

Teşekkürler hocam. İkisi de aynı benim gözümde artık. Bu kart 2900 TL ben ekran kartımı 2470 TL'ye aldım. Kalan parayı çift RAM yapmak daha mantıklı geliyor bana.

Kasa olarak 4 fanlı TD500 düşünüyorum hocam. Önceliğim Full mesh olması. Hava akımının iyi olması. Başka önereceğiniz kasa var mı? Sırf içerisi ferah olsun diye üst kısma da 3 fan almayı düşünüyorum.

TD500 kasaya bugün de baktım gayet kaliteli bir kasa. Ama baktığım sitelerde kendisinde bir egzoz fanı göremedim. Bir adet egzoz fan işinizi çok rahat görecektir. Üste fan konusuna gelirsek bütçe yeterse extra olarak alınabilir. Ama şahsen ben gerek duymazdım o kasayı alacak olsam. Önü zaten mesh yapılı havayı iyi alacak arkaya da bir egzoz fan alınırsa tadından yenmez. E tabii üste fan iyi olur ama bütçe kısıtlı ise gerek yok.

TD500 kasaya bugün de baktım gayet kaliteli bir kasa. Ama baktığım sitelerde kendisinde bir egzoz fanı göremedim. Bir adet egzoz fan işinizi çok rahat görecektir. Üste fan konusuna gelirsek bütçe yeterse extra olarak alınabilir. Ama şahsen ben gerek duymazdım o kasayı alacak olsam. Önü zaten mesh yapılı havayı iyi alacak arkaya da bir egzoz fan alınırsa tadından yenmez. E tabii üste fan iyi olur ama bütçe kısıtlı ise gerek yok.
Kasa için bütçem normalde 500 TL, sırf bu yüzden full mesh yapı kasa için zorlayacağım bütçeyi. İtopya'da 4 fanlı modeli bulunuyordu dün baktığımda. Olmadı egzoz fan alırım. Teşekkürler hocam. Fanları da zaman içinde alacağım.

Kasa için bütçem normalde 500 TL, sırf bu yüzden Full mesh yapı kasa için zorlayacağım bütçeyi. İtopya'da 4 fanlı modeli bulunuyordu dün baktığımda. Olmadı egzoz fan alırım. Teşekkürler hocam. Fanları da zaman içinde alacağım.

Güzel bir seçim, şimdiden hayırlı olsun çok güzel bir kasa kendileri. Güle güle oynayın 😊

Hocam o daha üstün kart değil mi? Onun sıcaklık değerleri az olması normal gibi.

Örnek bir model olarak söyledim. İyi bir kasada 65 üstüne çıkcağını düşünmüyorum.
Kasadan kasaya, ortamdan ortama değişir sıcaklık değerleri. Konu ile alakasız olacak ama attığım RTX 2060 şu an 2, 8TL bakabilirsiniz.

Bu kartın ısınma problemi var. 80 dereceye kadar çıktığını gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı