ASUS Dual RX 6600 XT Ethereum mining ayarları

ali rıza tekin

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 6600 XT mining ayarları burayı inceledim ama bir türlü tutturamadım ayarları. ASUS Dual 6600 XT Ethereum mining için PhoenixMiner kullanıyorum. Havuz olarak Binance seçtim. Ayarlamaları nasıl ve nereden (Radeon, Afterburner) yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner üzerinden attığım ayarları deneyin.

Phoenixminer kullanmayın! Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.

Core Voltage: 660
Core Clock: 1550
Memory Clock: 2400
Fan Speed: (kart 50 ile 60 derece arasında olana kadar yükseltin.)

Dediğiniz ayarlarda PC kapanıyor ve açılışta Radeon uyarı gösteriyor.(Defaulta alıyor ayarları)
Siz Phoenix'i kullanmayın diyince Team Red Miner indirdim. Sizin ayarlar yerine şöyle yaptım durum böyle. Nasıl sizce ? NOT: Avg. 25.94 yazan yer şu an 31.xx civarlarında. Fakat ben hala Binance de göremiyorum bir şey ?

Edit: Binance de ekran geldi. Son durum böyle. Ayarlar aynı. Görüşlerinizi bekliyorum.
@çokdüşünenbiri

Dosya Ekleri

• eth2.png
    eth2.png
    223 KB · Görüntüleme: 64
  • eth3.png
    eth3.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 67
  • eth4.png
    eth4.png
    212,3 KB · Görüntüleme: 58
  • 1.png
    1.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 50
  • 2.png
    2.png
    76,7 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Yaptığınız ayarlar düzgün gözüküyor, sıcaklıklar iyi, güç tüketimi iyi. Fan ayarını kendiniz elinizle de yapabilirsiniz.

Binance'da yazan değerlere bakmayın, Binance fazla doğru göstermiyor.
Peki. TeamRedMiner iyi mi ? Şu an yazan değerlere göre "ethash: 32.82Mh/s, avg 32.43Mh/s, pool 37.66Mh/s" Başka öneriniz tavsiyeniz var mı ? Optimum ayarlar bunlar diyebilir miyiz ? Daha iyi hale getirebilir miyiz ? PC yi bırakıp gidebilir miyim artık :) ?

Peki. TeamRedMiner iyi mi ? Şu an yazan değerlere göre "ethash: 32.82Mh/s, avg 32.43Mh/s, pool 37.66Mh/s" Başka öneriniz tavsiyeniz var mı ? Optimum ayarlar bunlar diyebilir miyiz ? Daha iyi hale getirebilir miyiz ? PC yi bırakıp gidebilir miyim artık :) ?
TeamRedMiner kalabilir, iyi bir program. İnternetten araştırdığıma göre kartınız 33 Mh/s veriyor, siz de 32.9 civarı alıyorsunuz.

Fan ayarını kartınız 50-60 derece arası ayarlayabilirsiniz isterseniz. Bırakıp gidebilirsiniz.

Hatta fan ayarı yapmanıza gerek yok sanırım, kartınız fanları yüksek RPM'de döndürmeden de soğuk kalabiliyor şu an.

TeamRedMiner kalabilir, iyi bir program. İnternetten araştırdığıma göre kartınız 33 Mh/s veriyor, siz de 32.9 civarı alıyorsunuz.

Fan ayarını kartınız 50-60 derece arası ayarlayabilirsiniz isterseniz. Bırakıp gidebilirsiniz.

Hatta fan ayarı yapmanıza gerek yok sanırım, kartınız fanları yüksek RPM'de döndürmeden de soğuk kalabiliyor şu an.
Onu nasıl yapacağım ? Fan ayarı > Gelişmiş Kontrol (enabled) dediğimde bir grafik çıkıyor ama ?

Dosya Ekleri

• fan.png
    fan.png
    199,9 KB · Görüntüleme: 50
@emircanunlts Şimdi cüzdan olarak Binance kullanmaya devam edeceğim. Peki havuz olarak iyi bir tercih mi Binance ? Daha iyi bir havuz var mı ? Bir de komisyon oranları nasıl oluyor ? TeamRedMiner komisyon alıyor mu yoksa sadece Binance mı alacak ?

@emircanunlts Şimdi cüzdan olarak Binance kullanmaya devam edeceğim. Peki havuz olarak iyi bir tercih mi Binance ? Daha iyi bir havuz var mı ? Bir de komisyon oranları nasıl oluyor ? TeamRedMiner komisyon alıyor mu yoksa sadece Binance mı alacak ?

Binance Pool ile blok ödüllerinden yüksek bir pay alırsınız ve sadece %2,5'lik ücret ödersiniz. Bu sayede, hizmet sunucunuza büyük bir ödeme yapmadan kar oranlarınızı koruyabilirsiniz.

Böyle yazmakta ücret oranları. TeamRedMiner kalsın, AMD için en iyisi.

Bence havuz olarak, en iyi tercih Binance. Günlük ödemeler ile kar oranınızı koruyabilirsiniz.

Geri
Yukarı