ASUS Dual RX 6600 XT ses geliyor

Nevzat19051

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ryzen 5600, B550M h anakart 16 GB 3000MHz RAM'li PC mevcut. Bu sisteme ASUS Dual RX 6600 XT ekran kartı aldım. Driver falan kurulumu yaptim fakat AMD programında bazı ayarları açınca ekran titreme yapıyor. Bir de AMD FreeSync desteklenmiyor yazıyor. Ben bir de FurMark test yapayım dedim karttan ufak bir cizirti geliyor nedeni ne olabilir acaba? Bu kart kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video ekledim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Ryzen 5600, B550M h anakart 16 GB 3000MHz RAM'li PC mevcut. Bu sisteme ASUS Dual RX 6600 XT ekran kartı aldım. Driver falan kurulumu yaptim fakat AMD programında bazı ayarları açınca ekran titreme yapıyor. Bir de AMD FreeSync desteklenmiyor yazıyor. Ben bir de FurMark test yapayım dedim karttan ufak bir cizirti geliyor nedeni ne olabilir acaba? Bu kart kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video ekledim arkadaşlar.
FreeSync desteklenmiyor demesinin sebebi, monitöründe freesync olmamasıdır. Bir de o cızırtı benzeri ses Coil Whine. Araştırabilirsin. Karta herhangi bir zararı yok, sadece ses. Rahatsız etmiyorsa önemsiz bir durum.

FreeSync desteklenmiyor demesinin sebebi, monitöründe FreeSync olmamasıdır. Bir de o cızırtı benzeri ses coil whine. Araştırabilirsin. Karta herhangi bir zararı yok, sadece ses. Rahatsız etmiyorsa önemsiz bir durum.

Monitörde var hocam. AOC 144Hz monitoru. Ama ayarları açarken ekran titreme yapıyor hocam? Daha önce 6600XT ROG serisi vardı ondan böyle sorun yoktu mesela.

Coil Whine şans işi. Aynı 2 kartın birisinde olup diğerinde olmayabilir. Bende Nitro+ 6700Xt var. Coil Whine rahatsız etmeyecek kadar var. Sorun etmiyorum o yüzden. Başka bir 6700Xt de olmayabilir mesela.

Memnun musun peki hocam. 6700XT'den.
Valla kasım gibi aldım kartı. Arkadaşlarla 6600XT almayı planlıyorduk ama ben biraz daaha ileriye dönük olsun dedim. 2K monitörüm var bari faydanalayım diyerek almıştım. Memnunum gayet, ufak bir fan ayarıyla warzone olsun, valorant olsun, lol, dota 2, 2k da 60 dereceyi geçmeden ve sesi çok bağırtmadan oynstıyor. GoW u 2K da yüksek ayarlarda 84+ Fps ile oynadım ve fan sesi yine rahatsız etmedi, kart genelde çok yük altında 70 72 derece, Junction sıcaklığı da 90 larda geziyor. Junction temp için maks sıcaklık 110 derece bu arada. Kartın değerleri gayet iyi. Bir de WattMan dan kurtulmak için bir iki ufak ayar yapılıyor Windows üzerinden. Şuan gayet sıkıntısız kullanıyorum tavsiye ederim. Ama AMD nin yazılım işini çözmesi lazım.

Vallahi kasım gibi aldım kartı. Arkadaşlarla 6600XT almayı planlıyorduk ama ben biraz daaha ileriye dönük olsun dedim. 2K monitörüm var bari faydanalayım diyerek almıştım. Memnunum gayet, ufak bir fan ayarıyla Warzone olsun, Valorant olsun, LoL, DotA 2, 2K da 60 dereceyi geçmeden ve sesi çok bağırtmadan oynstıyor. GoW'u 2K da yüksek ayarlarda 84+ FPS ile oynadım ve fan sesi yine rahatsız etmedi, kart genelde çok yük altında 70 72 derece, junction sıcaklığı da 90'larda geziyor. Junction temp için maksimum sıcaklık 110 derece bu arada. Kartın değerleri gayet iyi. Bir de WattMan'dan kurtulmak için bir iki ufak ayar yapılıyor Windows üzerinden. Şu an gayet sıkıntısız kullanıyorum tavsiye ederim. Ama AMD'nin yazılım işini çözmesi lazım.

WattMan için hangi Windows ayarları yaptınız hocam.

WattMan için hangi Windows ayarları yaptınız hocam.
Radeon üzerinden manuel ayar ile maks saat hızını normalin bir 50Mhz altına, minimum saat hızını da maksimum saat hızının 100Mhz altına çekiyorum yani Min 2510, Maks 2610 gibi. Bir de Windows güç seçeneklerinden hızlı başlatma, uyku modu gibi ayarları devre dışı bııraktım. Bunlar şimdilik sorunu çözdü. 1 aydan fazla oldu WattMan almıyorum.

Radeon üzerinden manuel ayar ile maksimum saat hızını normalin bir 50MHz altına, minimum saat hızını da maksimum saat hızının 100MHz altına çekiyorum yanimin 2510, maksimum 2610 gibi. Bir de Windows güç seçeneklerinden hızlı başlatma, uyku modu gibi ayarları devre dışı bııraktım. Bunlar şimdilik sorunu çözdü. 1 aydan fazla oldu WattMan almıyor.

ASUS Dual mi kart

Geri
Yukarı