ASUS Dual RX 6700 XT fanı full çalışıyor

bdrhncagriozdmrr

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 senedir ekran kartını quiet modda kullanıyorum. Sanki ses harici performansı da kısıyor bu ayar. Aslında ekran kartı ömrü uzuyor, fan sesini neredeyse hiç duymuyorum.
Ekran kartı performans modundayken ise kart çok sesli çalışıyor fan hızı %80 %90 civarı oluyor. Ayrıca kart 55 derecenin üstüne çıkar çıkmaz kendini %70 de çalıştırıyor. Quiet moddan çıkmak istiyorum sizce Afterburner'den özel fan ayarı yapmalı mıyım veya quiet modda devam edip ekran kartı ömrünü uzatmalı mıyım?

Aynı kartı kullanıyoruz ancak bende böyle bir sorun yok. Ben performans yerine sadece birkaç farklı ayar yaptığım için sanırım. Performansta kullanmak zorunda değilseniz kullanmayın bence. Gereksiz.

Yaklaşık 1 senedir ekran kartını quiet modda kullanıyorum. Sanki ses harici performansı da kısıyor bu ayar. Aslında ekran kartı ömrü uzuyor, fan sesini neredeyse hiç duymuyorum.
Ekran kartı performans modundayken ise kart çok sesli çalışıyor fan hızı %80 %90 civarı oluyor. Ayrıca kart 55 derecenin üstüne çıkar çıkmaz kendini %70 de çalıştırıyor. Quiet moddan çıkmak istiyorum sizce Afterburner'den özel fan ayarı yapmalı mıyım veya quiet modda devam edip ekran kartı ömrünü uzatmalı mıyım?
Kendi driver uygulamasından da yapılabiliyor hocam fan ayarları. Bir de termal macun bakımını en son ne zaman yaptınız?

Kendi driver uygulamasından da yapılabiliyor hocam fan ayarları. Bir de termal macun bakımını en son ne zaman yaptınız?

Kart zaten 1 yıllık, yeni gibi bir şey. Sıkıntısı yok fakat fanı süpürge kadar sesli. Sıcaklık değerleri çok normal.

Aynı kartı kullanıyoruz ancak bende böyle bir sorun yok. Ben performans yerine sadece birkaç farklı ayar yaptığım için sanırım. Performansta kullanmak zorunda değilseniz kullanmayın bence. Gereksiz.

Driverda sessiz fan ayarı var o kadar. Onlar bende hiç işe yaramıyor. Performans moda geçmek istememin nedeni, Fortnite quiet modunda 200FPS üstü göremedim. 3050 kullanan arkadaş bile Fortnite'ı 300FPS üstü oynuyor. Ben kıytırık Fortnite'ı 150FPS akıcı olmayan şekilde oynuyorum. Siz kartın üstündeki P mode - Q mode ayarına dokundunuz mu? Sizinki hangisinde?

Son düzenleme:
Kart zaten 1 yıllık, yeni gibi bir şey. Sıkıntısı yok fakat fanı süpürge kadar sesli. Sıcaklık değerleri çok normal.

Driverda sessiz fan ayarı var o kadar. Onlar bende hiç işe yaramıyor. Performans moda geçmek istememin nedeni, Fortnite quiet modunda 200FPS üstü göremedim. 3050 kullanan arkadaş bile Fortnite'ı 300FPS üstü oynuyor. Ben kıytırık Fortnite'ı 150FPS akıcı olmayan şekilde oynuyorum. Siz kartın üstündeki P mode - Q mode ayarına dokundunuz mu? Sizinki hangisinde?
Fortnite oynuyorsan sen zaten baştan yanmışsın. AMD ekran kartlarının fortnite optimizasyonunun berbat olduğunu herkes biliyor. Ama gel gör ki bunun çözümü için uğraşan yok.

Fortnite oynuyorsan sen zaten baştan yanmışsın. AMD ekran kartlarının Fortnite optimizasyonunun berbat olduğunu herkes biliyor. Ama gel gör ki bunun çözümü için uğraşan yok.

O zaman normal gibi. Ama bu Fortnite'a özel değil sadece Fortnite'da FPS farkı çok oldu. Bir de PUBG var Ultra testlerinde millet 150-160FPS alıyor YouTube'da. Ben sadece doku ayarı Ultra, diğerleri Low ayarlarda 100FPS alıyorum. Battlefield 2042 oynuyorum 100FPS sabit. Adam görüp scope açtığımda oyun takılıyor.(İşlemci %100 kullanıp ekran kartını %70 kullanıyor oyun optimizasyon özürlü. İşlemci R5 5600.)

Ayrıca AMD karttan ekran kaydı başlattığım an bilgisayar bir değişiyor FPS düşüyor akıcılık gidiyor.

O zaman normal gibi. Ama bu Fortnite'a özel değil sadece Fortnite'da en çok karşılaştım FPS farkı ile. Bir de PUBG var Ultra testlerinde millet 150-160FPS alıyor YouTube'da. Ben sadece doku ayarı Ultra, diğerleri Low ayarlarda 100FPS alıyorum. Battlefield 2042 oynuyorum 100FPS sabit. Adam görüp scope açtığımda oyun takılıyor.(İşlemci %100 kullanıp ekran kartını %70 kullanıyor oyun optimizasyon özürlü. İşlemci R5 5600.)

Ayrıca AMD karttan ekran kaydı başlattığım an bilgisayar bir değişiyor FPS düşüyor akıcılık gidiyor.
Ben aktif olarak PUBG oynuyorum ve bende seninle aynı FPS'leri alıyorum, hatta daha düşüğünü. Sadece kenar yumuşatma yüksel, doku orta adam yokken 160 civarı, kalabalık yerde 80-10 arası değişiyor. Sis attığımda ise FPS drop yiyorum ancak alıştığım için dert etmiyorum.

Ben aktif olarak PUBG oynuyorum ve bende seninle aynı FPS'leri alıyorum, hatta daha düşüğünü. Sadece kenar yumuşatma yüksel, doku orta adam yokken 160 civarı, kalabalık yerde 80-10 arası değişiyor. Sis attığımda ise FPS düşmesi yiyorum ancak alıştığım için dert etmiyorum.

Sizin kart p modda mı hocam?

Hayır. Performans modu bana kalırsa görüntü kalitesini oldukça düşürüyor.

Kart gelir gelmez P modda geliyor genellikle sizde de öyle mi gelmişti? (Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın.)

1704554060870.png

Yeni konular

Geri
Yukarı