ASUS Dual RX560 kartın fanları dönmüyor

Cordel1a

Femtopat
Daha fazla  
Bugün yeni ekran kartı aldım, ASUS Radeon RX 560 Dual.
Kartı bağlamadan önce keşke çalıştırıp kontrol etseydim fanları, şu an emin olamıyorum. Ancak kartı çıkardığımda bile çalışmıyorsa sorun watt yetmemesi değildir diye düşünüyorum. Ekran kartının LED'leri yanıyor, başlatma düğmesinin portlarını + - yer değiştirip sürekli yanacak şekilde ayarladım ve o da yanıyor, yani anakarta güç geliyor fakat dediğim gibi fanlar çalışmıyor. Takıldım kaldım, ne yapmam gerekiyor? Kısa devre mi yoksa farklı bir mevzu mu var çözemiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Anakart ASUS Prime H510M-K,
işlemci i3 F 11. nesil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü geliyor mu? Artik ekran kartlarında belli bir sıcaklık altında çalışmıyor.

Belli bir sıcaklığa kadar yükseltecek strese sokup tekrar dener misiniz lütfen.
bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz? 40 saniye basılı tutuyorum fakat oynama yok bahsettiğiniz şeyi biraz açar mısınız

Görüntü geliyor mu? Artik ekran kartlarında belli bir sıcaklık altında çalışmıyor.
dediğim gibi fanlar çalışmadı işlemci çalışmadı ben de ekrana bağlamadım öncelikle kasada denedim kısa devre olmuştur diye ümit ediyorum umarım farklı bir mevzu yoktur, tabi umut ettiğime bakmayınız çünkü teknik servise götürmeye korkuyorum açıkçası bu devirde güvenilir yer malesef çok az ki sizler de biliyorsunuzdur çaresizim akıl verir misiniz?

Kartı yüke soktuğunda fanlar dönmeye başlıyor mu? Fanların pinleri yuvadan çıkmış olabilir.
fanların pinlerini kontrol ettim umarım kaçırdığım bir şey vardır sorun budur fakat malesef değil sanırım

Bugün yeni ekran kartı aldım, ASUS Radeon RX 560 Dual.
Kartı bağlamadan önce keşke çalıştırıp kontrol etseydim fanları, şu an emin olamıyorum. Ancak kartı çıkardığımda bile çalışmıyorsa sorun watt yetmemesi değildir diye düşünüyorum. Ekran kartının LED'leri yanıyor, başlatma düğmesinin portlarını + - yer değiştirip sürekli yanacak şekilde ayarladım ve o da yanıyor, yani anakarta güç geliyor fakat dediğim gibi fanlar çalışmıyor. Takıldım kaldım, ne yapmam gerekiyor? Kısa devre mi yoksa farklı bir mevzu mu var çözemiyorum. Yardımcı
Belli bir sıcaklığa kadar yükseltecek strese sokup tekrar dener misiniz lütfen.
pardon sanırım siz yanlış anladınız veya ben eksik anlattım fanlar dönmüyor bununla birlikte zaten bilgisayar da çalışmıyor bunu söylemem gerekirdi kusura bakmayın tekrardan, işlemci fanı dönmüyor kısacası kasa şuanda güç alıyor fakat çalışmıyor

Son düzenleme:
Hocam kasa modeli nedir? Kasanin fanları için kendi kablosu var mı arkada falan? Bende vardı Sys_fan takınca sistem çalışmıyordu

Hocam kasa modeli nedir? Kasanin fanları için kendi kablosu var mı arkada falan? Bende vardı Sys_fan takınca sistem çalışmıyordu
@Geforce Mx130 kasa modeli zalman z5 serisi dediğiniz gibi fanlar için kablo olması lazım ama zaten burda sorun fanların çalışmaması değil direkt pc çalışmıyor bu konu hakkında detaylı açıkladığım bir gönderi daha paylaştım hesabımda gözüküyorsa bakar mısınız?

@Geforce Mx130 kasa modeli zalman z5 serisi dediğiniz gibi fanlar için kablo olması lazım ama zaten burda sorun fanların çalışmaması değil direkt pc çalışmıyor bu konu hakkında detaylı açıkladığım bir gönderi daha paylaştım hesabımda gözüküyorsa bakar mısınız?
Ekran kartının ışığı yanip sönüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı