ASUS Dual RX580 Yükte 85 Dereceye Ulaşıyor

Merhaba, elimde ASUS Dual-RX580-8OG modeli ekran kartı var. 2018'de alındı normalde hiçbir sorun yok fakat ağır grafikli oyun açtığımda PUBG Steam gibi 1-2 dk içinde içerisinde sıcaklık 85'i geçiyor ve ekran kapanıyor garantiye yolladım ve BIOS ayarlarıyla oynanıp mining yapıldığını söyleyip garantiye sokmadılar. Bunu BIOS'dan düzeltme şansımız var mı veya RX580 in orijinal BIOS yükleme yapabiliyor muyuz? Bir de BIOS ayarlarında okumayan yerler var resim yükledim. Onları aktif hale getirebilir miyiz ya da böyle normal mi?

Eki Görüntüle 432146
Kartı 2.el mi aldınız? AMD kartların TDP si yüksekken Armor, Dual gibi modelleri almak mantıksız. 2. el aldıysanız almadan önce testlerini yaptırmanız lazımdı. Ki RX serisi özellikle mining için kullanılırken. Ve baktım soğutma bloğu çok küçük.

Driveri DDU ile silip yeniden yükleyin ama kartla mining yapıldığı için yüksek bir ihtimalle.
Evet 2. El aldım ama 15 dk stres testi yapıldı öyle aldım mining yapılıp yapılmadığını bilmiyorum Pubg Stem alınca ortaya çıktı ve Asus ile görüştüm garantiye yolladım garantiye yollamadan önce en azından ısınınca 80 küsür dereceyi bulunca yapıyordu garantiye yolladım geldi 50-60 derecede yapıyor kart ısınmadan görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu deyip radeon programı kitleniyor..
DDU ile kaldırıp yine kurdum aynı ve şunu fark ettim... ilk paylaştığım resimde GPU Clock var orası sıfır driveri kurmadan orası 1360 civarıydı Driverden sonra tekrar 0 oldu...
Bende aynı kartın 4 gb olanı var , herhangi bir sorun yaşamadım maks. 70-75 derece oluyor oda çok zorlarsam ama ben sıfır aldım eğer mining için kullanılmış bir kartsa sorun ondan kaynaklı olabilir . normalde asus kullanıcı hatası olsa bile birçok şeyi değiştiriyor . termal macun yenilemesi yapıp fanların temizliğini kontrol edebilirmisin
Evet Termal Macunu Nerdeyse Bitmişti Asus Hiç Söküpte termal macunu yenileme zahmetinde bulunmamış... Termal Macunu Yeniledim Ve kart sıcaklığım 70 i bulmuyor CSGO oynadım 70 i geçmiyor Ama Biraz daha Grafikli Oyun açarsam Direk Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve Bu Durumdan Kurtuldu Deyip Oyunu Kapatıp Radeon Programı Kitlenip Kapanıyor... Ve Kapandığı Anda bile sıcaklık 50 Derece Falan Sıcaklık Sorunu Çözüldü Bu Başladı :)

Son düzenleme:
Evet 2. El aldım ama 15 dk stres testi yapıldı öyle aldım mining yapılıp yapılmadığını bilmiyorum Pubg Stem alınca ortaya çıktı ve Asus ile görüştüm garantiye yolladım garantiye yollamadan önce en azından ısınınca 80 küsür dereceyi bulunca yapıyordu garantiye yolladım geldi 50-60 derecede yapıyor kart ısınmadan görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu deyip radeon programı kitleniyor..
DDU ile kaldırıp yine kurdum aynı ve şunu fark ettim... ilk paylaştığım resimde GPU Clock var orası sıfır driveri kurmadan orası 1360 civarıydı Driverden sonra tekrar 0 oldu...

Evet Termal Macunu Nerdeyse Bitmişti Asus Hiç Söküpte termal macunu yenileme zahmetinde bulunmamış... Termal Macunu Yeniledim Ve kart sıcaklığım 70 i bulmuyor CSGO oynadım 70 i geçmiyor Ama Biraz daha Grafikli Oyun açarsam Direk Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti ve Bu Durumdan Kurtuldu Deyip Oyunu Kapatıp Radeon Programı Kitlenip Kapanıyor... Ve Kapandığı Anda bile sıcaklık 50 Derece Falan Sıcaklık Sorunu Çözüldü Bu Başladı :)

Oc işlemi olduğu için bakmamaları normal sanırım kartında başka arıza var geçmiş olsun

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama, dostum gpuz de bazı veriler unknown bunun sebebi karta hatalı bios atmaları, sendeki sorunda yanlış modelin biosu olması, buna benzer birşeyle karşılaşmıştım kendim bios atmıştım ve veriler saçma sapan performans ve ısı saçma sapan değerlerdeydi sonra doğru biosu yükledim ve konu çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı