RX6650 XT 85 dereceye ulaşıyor

Hayojin

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500
ASUS B450M Dragon
ASUS Radeon RX 6650 XT DUAL 8GB
G.SKILL 16GB RIPJAWS V 3200MHZ
WD 480GB Green SN350 NVME M.2
Gamebooster GB-W002B 650W 80+ Bronze
Ekran kartı
RX6650 XT
İşlemci
Ryzen 5 5500
Dostlarım RX6650 XT anakartlı bir bilgisayarım var. Far Cry Primal'da yüksek ayarlarda Max 60 FPS sınırı koymama rağmen, GPU kullanımı %90-%95'i buluyor ve sıcaklık 80-85 derece oluyor ve fanlar çok ses çıkarmaya başlıyor. Bunun olması normal mi yoksa endişelenecek bir durum var mıdır?

Alt ve üst geniş değilse sıkıntı. Verimli Sürkülasyon olmaz.
Fanların yönü doğru olduğundan eminsiniz değil mi?
Ön Fanlar dışarıdan soğuk havayı içeri alacak Egzoz fanı dışarıya atacak.
fanların yönü doğru şu an kontrol ederken fark ettim bilgisayarı kullanmaya başlayalı 1 hafta olmasına rağmen ön taraftaki fanlar bayağı bir tozlanmış.

Ultradan en düşüğe çekmiyoruz ki burada, MSAA gibi ayarlar ekran kartının çok daha fazla watt kullanımına yol açıyor bu da kartın daha fazla ısınmasına sebep oluyor kendimden biliyorum da diyorum herhalde.

Önce hava akışına, soğutmaya, toz durumuna bunlara bakmak lazım. Neden hemen ayar kısalım? Kartlar çektiği W değerini soğutacak şekilde tasarlanıyor. Yüksek ihtimalle kasanın yerini değiştirir, fan temizliği yapar. Çözer.

Önce hava akışına, soğutmaya, toz durumuna bunlara bakmak lazım. Neden hemen ayar kısalım? Kartlar çektiği W değerini soğutacak şekilde tasarlanıyor. Yüksek ihtimalle kasanın yerini değiştirir, fan temizliği yapar. Çözer.
Bakacağız hocam ben diğer arkadaşlardan farklı olsun diye dedim zaten.

Yarın bu sorunları halledip bir durum güncellemesi yapacağım. Cevap veren bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı