Asus Dual V2 RTX 3060 FurMark testinde 76 derece

Nasıl ya? Asus Dual ekran kartı 67'i zor görüyor. (FurMark yaptığımda max 64 Dereceye çıktı.) Kasanız nedir? Kötü bir kasam vardı. Eski ekran kartımı ısıdan yakmıştı.

Kasanızın durumu iyi ise oyun içi değerler normal değil. 30 günü geçse dahi Amazon desteğe yazıp iade veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Satıcı Amazon ise büyük ihtimalle kabul ederler.

76 derece olmasının nedenini kasanın hava akışı kötü diye yorumluyorum. Kasa modeliniz nedir?
Kasa modeli iyi değil bunun farkında olduğum için ön tarafı tamamen çıkardım bir filtre alarak mesh kasa yaptım

Amazon'la falan görüşmeyin kasamın hava sirkülasyonu iğrenç olduğu için RTX 2060 85 derece oluyordu oyunda. Ekstra iki kasa fanı 10 derece fark sağladı.
Çok iyi olmayan toplam 4 fan var ve kasanın önü tamamen çıkardım önüne Bi filtre taktım öyle kullanıyordum

Kasanızın durumu iyi ise oyun içi değerler normal değil. 30 günü geçse dahi Amazon desteğe yazıp iade veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Satıcı Amazon ise büyük ihtimalle kabul ederler.
Hava sirkülasyonunu gözden geçirin. Fan alın veya fanların yerini değiştirin, etkisi olacaktır. Kasa modeliniz nedir? 🙂
Nasıl ya? Asus Dual ekran kartı 67'i zor görüyor. (FurMark yaptığımda max 64 Dereceye çıktı.) Kasanız nedir? Kötü bir kasam vardı. Eski ekran kartımı ısıdan yakmıştı.
Kasanın önü tamamen açık olmasına rağmen sıcaklıklar buydu Amazonu aradım değişimi kabul ettiler 2 kuruş fazla olsun Amazon oldun :)

Son düzenleme:
Kasa modeli iyi değil bunun farkında olduğum için ön tarafı tamamen çıkardım bir filtre alarak mesh kasa yaptım.

Çok iyi olmayan toplam 4 fan var ve kasanın önü tamamen çıkardım önüne bir filtre taktım öyle kullanıyordum.

Kasanın önü tamamen açık olmasına rağmen sıcaklıklar buydu Amazon'u aradım değişimi kabul ettiler 2 kuruş fazla olsun Amazon oldun :)

Bu durumda yaptığınız sonuna kadar doğru hocam benim kasamın belki yüzde 20'si mesh tir GPU Max 70-72 derece.

Bu durumda yaptığınız sonuna kadar doğru hocam benim kasamın belki yüzde 20'si mesh tir GPU Max 70-72 derece.
Kasamın önü açık değil tamamen kapalı ben sıcak olmaması için önünü söktüm ve filtre koydum hiç yok bişey ona rağmen ilk dakikadan 76 derece bazı oyunlarda 86 neyse Allahtan Amazondan aldım cidden başka yer olsa uğraşırdım

Yan kapağı açıpta deneyin eğer çok fazla fark var ise hava akışı ile alakalıdır. Ancak hala oldukça yüksekse termal macun değiştirin. Gerçi 1 ay önce almışsınız Amazon ile iletişime geçin yardımcı olurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı