ASUS EEE PC 900 Notebook'a RAM takviyesi yapılmalı mı?

Makaleler
2
Merhaba, elime 2008 model bir ASUS eee PC 900 model notebook geçti. İçinde 1016 DDR2 RAM var. Intel Mobile Celeron M900 MHz işlemcisi mevcut. Şimdi bu bilgisayarda XP yüklüydü, kendi çapımda Windows Vista ve 7'ye yükseltmeyi denedim, lakin bu sistemlerden hiçbir şekilde verim alınamıyor, bilgisayar hem çok ısınıyor hem de çok kasıyor. Malumunuz bilgisayar fiyatları uçmuş durumda, elimde böylesine eski de olsa bir bilgisayar var ve bunu değerlendirmek istiyorum ama en azından içinde Windows 7 olmasını istiyorum. Maksimum RAM kapasitesi 2 GB. RAM'i 2 GB'a yükseltsem en azından Windows 7 Starter'dan verim alabilir miyim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Bu bilgisayar ana bilgisayarınız mı olacak?
2. O bilgisayara Windows değil i3/Xmonad/DWM'li bir Linux yakışır.

Ana bilgisayar olmayacak ama ufak tefek işleri yapmak için kullanacağım. Word'de yazı yazmak, internete girmek vs.
Linux'ları sevmiyorum, bu nedenle Windows yüklemek istiyorum.
Hocam niye sevmiyorsunuz? Eğer Windows kullanacaksanız biraz daha ağır olur. Linux'ü ağır olmadan kullanabilirsiniz.

Hocam niye sevmiyorsunuz? Eğer Windows kullanacaksanız biraz daha ağır olur. Linux'ü ağır olmadan kullanabilirsiniz.
Yani kişisel bir tercih, Linux kullanmaktan zevk alamıyorum. Windows'un ağır olacağının bilincindeyim lakin şu anki haliyle hiçbir şekilde verim alınamıyor, kasma probleminin yanında aşırı ısınma da oluyor. Ben en azından 2 GB Ram ile bu sorunu bir nebze de olsa aşar mıyım, onu merak ediyorum?

Yani kişisel bir tercih, Linux kullanmaktan zevk alamıyorum. Windows'un ağır olacağının bilincindeyim lakin şu anki haliyle hiçbir şekilde verim alınamıyor, kasma probleminin yanında aşırı ısınma da oluyor. Ben en azından 2 GB Ram ile bu sorunu bir nebze de olsa aşar mıyım, onu merak ediyorum?
Kasma belki ancak ısınma gitmez(RAM ilavesinden bahsediyorsanız). Daha hafif bir şey yüklemeniz lazım. Daha hafif bir şey yüklerseniz ikisi de RAM takviyesine gerek olmadan gider.

Zaten işletim sistemi 2 GB RAM destekliyor. Kullanılır duruma gelir diye tahmin ediyorum.
Siz sanırım bu işlerden anlıyorsunuz, bulmuşken şunu da sormak istiyorum, bios pili bilgisayardan bilgisayara değişen bir şey mi? Aynı zamanda bu bilgisayarın büyük ihtimalle bios pili de bitmiş durumda, değiştirmek istiyorum ama yanlış bir şey almak istemiyorum. İnternetten rastgele bir şey alsam taksam çalışır mı?

Siz sanırım bu işlerden anlıyorsunuz, bulmuşken şunu da sormak istiyorum, bios pili bilgisayardan bilgisayara değişen bir şey mi? Aynı zamanda bu bilgisayarın büyük ihtimalle bios pili de bitmiş durumda, değiştirmek istiyorum ama yanlış bir şey almak istemiyorum. İnternetten rastgele bir şey alsam taksam çalışır mı?
Yani ölebiliyor ve değiştiriliyor diye biliyorum. Rastgele bir şey çalışmayabilir. Pilin üzerindeki değerlere uygun bir şey alın bence. Çok ucuza kaçmayın.

Geri
Yukarı