ASUS EX-A320M anakart için RAM önerisi

West61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni satın almış olduğum PC de RAM yeterli değil yeni RAM satın alacağım fakat hangisini satın alacağım karar veremedim anakartım ASUS EX-A320M Gaming modeli, 3200 MHz'e kadar destekliyor diyor. Corsair Vengeance Pro RGB modelini satın almak istiyorum fakat Kigston'un da bir modeli var. İkisi arasında gidip geliyorum ve Corsair Vengeance Pro RGB modelinin bir sürü çeşidi bulunmakta. Hangisi daha iyi anlamadım ve kit olarak satın almak daha iyiymiş herhalde. Ürünler bunlar. Hangisini satın almalıyım? Daha iyisi var ise link bırakabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Halihazırda PC'de RAM'iniz var mı? Var ise tavsiye edilen yöntem genellikle aynı modelden almaktır. Öbür türlü MHz, CL, RAM çipi gibi şeylerin de aynı olmasına dikkat etmeniz gerekecek.

Bu ikisi arasından ise Kingston bellek daha iyi diyebilirim. Corsair Vengeance RGB Pro belleklerde sanırım çakma Samsung B-Die çipler vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yani Samsung B-Die adını taşıyan ama aynı özellikleri pek bulamadığınız çipler.

Halihazırda PC'de RAM'iniz var mı? Var ise tavsiye edilen yöntem genellikle aynı modelden almaktır. Öbür türlü MHz, CL, RAM çipi gibi şeylerin de aynı olmasına dikkat etmeniz gerekecek.

Bu ikisi arasından ise Kingston bellek daha iyi diyebilirim. Corsair Vengeance RGB Pro belleklerde sanırım çakma Samsung b-die çipler vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yani Samsung b-die adını taşıyan ama aynı özellikleri pek bulamadığınız çipler.

Anladım şu anda G.Skill 8 GB 3200 MHz RAM takılı fakat yetmiyor bende RGB güzel görünsün diye kit şeklinde satın almak istiyorum peki Kingston hangi çip kullanıyor bilginiz var mı veya orijinal Samsung b-die çipli RAM markası var mı?

Kingston hangi çip kullanıyor bilginiz var mı?

Yanlış bilmiyorsam kaliteli Hynix çipler kullanıyordu yanlışım varsa düzeltilsin. Predator serisi de olabilir Hynix çipler kullanan.

Orijinal Samsung b-die çipli RAM markası var mı?

Samsung B-Die çipler çok nadir ve en iyisi çiplerdir DDR4 platformunda. Bunun bir sonucu olarak da ateş pahası fiyatları bulunuyor.

Anladım şu anda G.Skill 8 GB 3200 MHz RAM takılı fakat yetmiyor bende RGB güzel görünsün diye kit şeklinde satın almak istiyorum.

Bunun en temiz yolu benim gözümde elinizdeki RAM'den bir adet daha almak. Ya da elinizdeki RAM'i satıp yeni bir RAM kiti satın alabilirsiniz. Piyasaki pek çok DDR4 maksimum 3200MHz masaüstü RAM'e desteği var gördüğüm kadarı ile bu anakartın. Bu bağlamda destekte olmayan bir RAM bulmanız düşük ihtimal. Ama RGB olur mu bilmiyorum.

Belki bu model uyumlu olabilir. Micron E-Die çipler kullanıyor. OC potansiyeli çok yüksek RAM'ler yani. Anakart değiştirip hız konusunda abartmak isterseniz ideal. Ama Ryzen işlemcilerde 3733 MHz üstü artık yarardan çok zarar olacağı için pek anlamı olmaz.

Geri
Yukarı